Projekt Yarra je na světě a nabízí emotivní pilotní album "YÁ"

Zpěvák Jaromír Hnilica působí už řadu let v legendární kapele Argema. Jako leader kapely jede hity minulosti i současnosti, ale pořád v něm byl potenciál vlastní tvorby. A ta se nyní, v té nejtěžší možné době, dostává na světlo světa a hledá si cestu ke sluchovodům fanoušků.

„Sólový projekt Yarra vznikl v mé hlavě již dávno, ale prakticky až nyní se mi podařilo vše nastartovat. Plním si svůj sen a jsem rád za tuto možnost. Moc, moc dlouho jsem v sobě nosil, různě nahrával a připravoval skladby a melodie, které jsem chtěl jednou nahrát podle svých představ. Nakonec jsem se rozhodl si tento sen splnit. Ze všeho se snažím vybrat co nejširší škálu svých fantazií, melodií, nálad a nápadů. Pevně věřím, že nastala správná doba pro své publikum i tyto skladby zveřejnit,“ uvedl pro Muzika.cz ke svému projektu sám "Yarra" Hnilica.

Nebylo pro něj složité rozhodnutí s kým na tomto projektu spolupracovat. Oslovil muzikanta a producenta Daniela Škráška (bývalého klávesáka Argemy), se kterým mohl v klidu probrat své sny a touhy. Druhým osloveným byl dlouholetý "dvorní" textař Marek Holešovský, se kterým spolupracuje už od začátku své kariéry. Společně složili první skladby ještě jako malí kluci. Už tenkrát vznikl jejich společný sen, jednou tak složit a vydat celé spoluautorské album s H&H (pozn. Jako Hapka & Horáček 😊). Vydali společně celou řadu skladeb jak s Fan Daniel, tak i Argemou. V tomto trojlístku společně vše probrali a rozhodli se, neztrácet čas a užít si tuto bláznivou dobu, jak jenom to jde. První skladbou, kterou dali dohromady, byl Ráj.

„A světe div se, byli jsme celkem s naší prvotinou spokojeni. Následovali skladby Smíření, Inža, Dofča a Píseň pro tebe. V tu chvíli jsme se rozhodli, že natočíme náš první klip a že celé album určitě umíme připravit a chceme dokončit. Dali jsme se do práce s dalšími nápady. A tak vznikly nové skladby, aranže, texty a postupně se naše album začalo rýsovat. Další skladby jako Nevěra, Depozitář, Přítel či Hloupost se vyklubali a kupodivu tvůrčí náladu jsme neztratili. Nakonec se nám podařilo dát dohromady 14 skladeb, které tvoří celé album "YÁ". Dalo nám spoustu práce, stálo nás všechny hodně emocí, času, citů i lásek... Snad to stálo za to...“ představil pro Muzika.cz desku zpěvák.

Album bylo nahráno ve Studiu Whitechicken a jak už bylo řečeno, hudbu si napsal "YARRda" sám na texty Marka Holešovského pod producentskou taktovkou Dana Škráška, který se ujal i aranže skladeb. No a v současnosti přes Supraphon nabízejí třeba jako ideální dárek k blížícím se Vánočním svátkům.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments