„Příjďte si s námi zavzpomínat na mládí“ říká Roman Dragoun

Roman Dragoun je jednou z největších osobností brněnského rocku. Je nejen zpěvák, ale i skladatel a klávesista. Začínal ve skupině Regenerace, pak následoval Progres 2, odkud odešel, aby založil Futurum, následuje Stromboli, podíl na mnoha hudebních projektech, řada muzikálů, v roce 2002 spoluzaložil skupinu T4, obnovil Futurum a hraje i se skupinou Progres 2. V roce 2012 byl uveden do Beatové síně slávy. Na Československém beat-festivalu 28. března v pražské Lucerně vystoupí se skupinou Futurum.

Roman Dragoun

Romane, na který ze všech projektů, jež jsi dělal, jsi pyšný nejvíc?

Bylo jich hned několik. Za prvé Progres 2 Třetí kniha džunglí což byl naprosto úchvatný projekt, který ve své době po Dialogu s vesmírem měl v bolševickém Československu veliký úspěch. Pak s Futurum Ostrov země kde jsme hráli kvadrofonně a v naposled projekt mých písní v aranžích nedávno zesnulého skvělého aranžéra Zdeňka Nováka s B-Side bandem Josefa Buchty, členy Filharmonie Brno,Czech Ensemble Baroque Choir a Michalem Žáčkem.

V kolika skupinách a v jakých projektech v současné době působíš?

V současné době hraji Progres2, Futurum, His Angels, Supergroup a příležitostně B-Side band a sólo kluby, kostely, synagogy, narozeniny, svatby a občas pohřeb.

Není ta rozmanitost trochu únavná? Přece jen nejsi už nejmladší.

V každé kapele je jiná legrace a skvěle se to doplňuje.

Na co se v letošním roce těšíš nejvíc?

Já nic neplánuji a těším se na každý nový den! Nevíme dne ani hodiny! Když dá Pán Bůh tak vydám sólovou desku a projekt s B-Side bandem členy Filharmonie Brno, Czech Ensemble Baroque Choir a Michalem Žáčkem a ještě nové cd Futurum a His Angels. Uvidíme, co se podaří!

V roce 2018 jsi vystupoval na Československém beat-festivalu se skupinou Progres 2, letos se do Lucerny vracíš se skupinou Futurum. Na co se můžeme těšit?

Těšit se můžete na průřez tvorby kapely a připomenutí doby, kdy jsme byli všichni mladí!

Tak vzhůru na Beat fest 2020, budeme se těšit!

Autor článku: Ivan Rössler

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments