Příběh Beastie Boys zatím jen na Apple TV+

Další z hudebních snímků je na světě a vědělo se dlouho o tom, že to budou právě Beastie Boys, kteří propojili rap a hip hop s rockovým podhoubím a nesmazatelně se zapsali do análů světového šoubyznysu. Dokument o Beastie Boys režíroval Spike Jonze a kina je toužebně očekávala. Avšak kvůli pandemii je k vidění jen on-line.

Beastie Boys začínali jako hardcorová skupina s názvem Young And The Useless. V roce 1982 spatřilo světlo světa jejich první EP Polly Wog Stew. Pak se postupně měnila sestava až do konečné podoby v sestavě Adam Yauch (MCA), Michael Diamond (Mike D) a Adam Horovitz (Ad Rock).

Je Debutová deska Licensed to Ill z roku 1986 je vůbec první rapovou nahrávkou na čele amerického žebříčku. Album se prodávalo po stotisících – bylo 9x platinové. Oficiálně ukončili činnost v roce 2004, ačkoli poslední koncert měli v roce 2009, tři roky před smrtí Adama Yaucha, který podlehl rakovině.

V závěru snímku si Horovitz sedne na kraj pódia, dvakrát se nadechne a řekne:

„Život nikdy neplyne v dokonalých kruzích. Jeho trajektorie jednou za čas možná tvarem připomíná šestiúhelník, pro mě ale byla vždycky deformovaná. Jako by ji kreslilo batole pastelkou.“

Beastie Boys