Prázdniny na zemi po 40 letech!

Zásadní album skupiny Olympic Prázdniny na zemi z roku 1980 je šesté řadové album skupiny a o první část trilogie, na kterou volně navazují alba Ulice z roku 1981 a Laboratoř z roku 1984. Autorem hudby a aranží byl a je Petr Janda, texty napsal Zdeněk Rytíř. A právě toto album vychází po 40 letech znovu.

V remastrované podobě vyjde LP, CD a digitální verze a vše je v e-shopech s hudbou k dispozici s deseti koncertními bonusy navíc. Rekonstruovaný obal z nalezených původních diapozitivů fotografa Alana Pajera doplňuje bohatá dokumentace.

"Album vzniklo v době, kdy Olympic byla v podstatě popová skupina s repertoárem, který by žádná rocková grupa nehrála ani omylem. Sedmdesátá léta s námi prostě zatočila.

V roce 1979 jsem se ale opět skamarádil se Zdeňkem Rytířem, a jak jsme tak kuli plány, co dál, on na mě vystřelil větu, že už nechce psát jednotlivé písně, ale že chce udělat jedno celé album, jako projekt, tedy desku, koncertní provedení a televizní zpracování.

Rytíř mi dal devět témat - říkali jsme z legrace, že Beethoven napsal taky jen devět symfonií - a já jsem je opatřil hudbou," řekl k albu Petr Janda.

Olympic - Prázdniny na zemi
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments