Poslední žijící člen Bee Gees natočil desku v Nashvillu

Zdálo by se, že po smrti svých bratrů a vzhledem k rodnému číslu si bude Barry Gibb užívat života a peněz. Omyl - právě naopak. Po delší době vydává novou hudbu a prvním singlem je duet s Jasonem Isbellem nazvaný "Words of a Fool". Tuto skladbu napsal už dříve, ale nikdy skladbu oficiálně nevydal. A navíc tak trochu zběhnul ke country, i když jsou na novinkovém albu i věci ze slavné éry Bee Gees.

Album "Greenfields: The Gibb Brothers Songbook, Vol. 1" produkoval nashvillský country producent Dave Cobb a mělo by vyjít 8. ledna. Na nové desce hostují Dolly Parton, Brandi Carlile, Keith Urban, Gillian Welch & David Rawlings, Sheryl Crow, Miranda Lambert, Alison Krauss, Little Big Town, Tommy Emmanuel či Jay Buchanan.

„Tohle je moje country album, všichni lidi z country, se kterými jsem snil o spolupráci, a produkovala ho žijící legenda Dave Cobb, je to splněný sen. Od prvního dne, kdy jsme vstoupili do studia RCA v Nashvillu, kde kouzlili Elvis, Willie, Waylon, Roy, the Everly Brothers a další, album si začalo žít vlastním životem. Nemohu být dost vděčný za příležitost pracovat s Davem a všemi umělci, kteří přišli“ tvrdí Gibb.

„Barry Gibb je jeden z největších autorů a zpěváků v dějinách populární hudby. S radostí říkám, že má pořád nádherný hlas a kouzelný cit pro melodii. Pracovat s ním na tomhle projektu byla jedna z velkých poct v mé kariéře,“ dodal Isbell.

Barry Gibb
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments