Po příšerném jaře přišel ještě horší podzim, říkají muzikanti

Po příšerném jaře přišel ještě horší podzim, náš svět se zcela zastavil, plánovat se už nedá vůbec nic. Podobně odpovídají brněnští rockeři na otázku, jak jejich kapely ovlivnila letošní pandemie koronaviru a dvojí zákaz koncertů. Online hraní je neláká. Živý kontakt s fanoušky totiž nenahradí. A tak čekají na změnu k lepšímu a měsíce s prázdným kalendářem využívají k jiné činnosti.

„Já osobně dávám do pořádku kapelový archiv a dumám nad tématem nového projektu. Taky jsem pořezal spoustu dřeva a stavím stodolu,“ uvedl kapelník Progres 2 Pavel Váně.

„Zpočátku jsem se svou agenturou trápil fanoušky i sebe neustálými pokusy o přesun termínů vystoupení, jako asi všichni. Teď už jsme to zabalili a všechno přesouváme rovnou na příští rok. Živé hraní bez publika jsme zavrhli, potřebujeme na jevišti zpětnou vazbu,“ dodal Váně.

Skupina Květy během pandemie nahrála nové album. Mělo by vyjít v listopadu, ovšem křest se prozatím odkládá na neurčito. Kapela Gate Crasher se pustila do přípravy nových singlů a buduje e-shop.

„Navíc jsme na začátku roku 2020 hodně investovali do nové scény a zvuku a měli jsme plán financování té investice, který teď nejde rozumně držet,“ popsal Ondra Novák z Gate Crasher.

Také crossoverová Insania využívá pauzu ke skládání nového materiálu a plánuje studiovou práci.

„Je ovšem otázka, jestli bude za rok album kde koncertně prezentovat. Obáváme se, že řada hudebních klubů tuto situaci neustojí,“ řekl Petr Poly Pálenský z Insanie.

Audio
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments