Petice za reunion Nirvany

Fanoušci Nirvany jsou u vytržení. Není to tak dávno, náš server o tom informoval, kdy proběhl benefiční koncert jako pocta této legendární kapele a v čele stál kytarista Post Malone. Z původní jednorázové akce se zdá být naděje na oživení Nirvany, neboť se koncert setkal s pozitivním ohlasem.

V Británii fanoušci spustili petici, která žádá, aby sestava ze streamovaného videa vystoupila na příštím ročníku festivalu v Readingu, jiní fanoušci zakládají falešné eventy na Facebooku a volají tak po návratu Nirvany v sestavě s Kristem Novoselicem a Davem Grohlem. Místo Kurta Cobaina by zpíval právě Post Malone.

Austin Richard Post, jak se Post Malone jmenuje civilně, je sice více rapper než rocker, ale projevil dostatek citu pro grunge nejen jako zpěvák, ale i jako kytarista. Letos dokonce debutoval jako herec ve filmu Spravedlnost podle Spensera (Spenser Confidential) režiséra Petera Berga.

Koncert se odehrál Malonově domě v Salt Lake City, rappera na bicí doprovodil Travis Barker z Blink 182, na basu Brian Lee a na doprovodnou kytaru Nick Mack. Každý byl izolován ve své místnosti, koncert odehráli odděleně a v květovaných ženských šatech, které Cobain občas nosil.

Cobainova bývalá manželka Courtney Love napsala, že měla husí kůži, koncert pochválil také Krist Novoselic, bývalý baskytarista Nirvany, který na Twitteru napsal: „Jsem moc hrdý na Post Malonea a jeho partu.“ Koncert, kde zaznělo 15 písní, vydělal půl milionu dolarů.

„Vybrané peníze pomohou pacientům, aby dostali péči, jíž potřebují, pomohou dostat zdravotníkům v první linii potřebný ochranný materiál. Stejně tak by peníze mohly pomoci urychlit pokusy na vývoj vakcíny a léčby,“ vysvětlil Post Malone smysl benefičního koncertu.

Nirvana - Petice