Osobnosti napříč hudebním spektrem natočily jazzové album

Do zajímavého projektu se pustila řada slavných jmen. Pěvecké hvězdy Samson Lenk, Jarek Nohavica, Radek Pastrňák, Vlasta Redl, Slávek Janoušek, Pokáč, Ewa Farná, Vojta Dyk a Kristýna Daňhelová dali dohromady dva hudební světy-folk a swing. Za nápadem je třeba hledat Josefa Buchtu a jeho B-Side Band, který má k podobným nápadům blízko, o čemž svědčí například Jazzové mše.

„Je nám velkou ctí, že se na vzniku desky účastnili skutečně všichni pozvaní hosté. A považujeme to za malý zázrak. Vždyť synchronizace kalendáře tolika časově vytížených osobností nebyla snadná, o to větší máme radost. Diváci budou mít jedinečnou možnost si celou desku užít tak, jak byla napsaná i natočená. Těžko říct, jestli se někdy taková příležitost bude opakovat,“ s nadšením říká bandleader, producent desky a ředitel festivalu v jedné osobě Josef Buchta. Album Folks Swings má vyjít 30. října a v prapůvodním skvělém nápadu byo, že jej pokřtí všichni společne 1. a 2. prosince na společném koncertu v rámci festivalu Groove Brno v sále klubu Sono Centrum.

Prostory klubu budou rozděleny na sektory s oddělenými vstupy tak, aby nepřekročily povolenou kapacitu.

„Chceme, aby kultura žila, a uděláme vše pro to, aby se oba koncerty mohly uskutečnit,“ doplňuje. Pokud však z důvodu vládních omezení nebude možné koncerty realizovat, náhradní termíny obou koncertů jsou 12. a 13. května příštího roku.

Jazz Album osobností
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments