„Optimistka“ Olga Lounová - splněný sen a láska k motorům

Olgu Lounovou představovat je jako nosit dříví do lesa. Přesto ale musím říct, že když jsem poprvé šel na její koncert, bylo to venku, v zimě, na vánočním městečku, vůbec jsem se nenudil a naopak jsem si celý koncert užíval. Hudba, vtip, nápad, komunikace s obecenstvem, vše v naprosté pohodě a s grácii dámy - to byla a je Olga v celé své kráse. A tak jsem si řekl, že by neměla chybět v naší „zpovědnici“ a jak říkám, seznámíme se společně v naší muzikantské rodině.

Olga Lounová

Kdy vám to začalo zpívat a jaké byly začátky?

Začátky byly krušné, zpívala jsem tak nějak zajímavě, ale chtělo to ještě hodně práce k tomu, aby to bylo alespoň trochu poslouchatelné. Dodnes ale chodím na hodiny zpěvu, protože tam stále cítím potenciál růstu s mojí geniální profesorkou Hanou Peckovou.

Co herectví - to se projevilo kdy?

Herectví pro mě k tomu zpěvu bylo vždy tak nějak spojené. Ještě než jsem se začala hlásit na konzervatoř, tak jsem začala hodit na soukromé hodiny k Štěpánce Primkové z Libereckého divadla, protože přijímačky obsahovaly i zkoušku z herectví a to se hodilo, protože jsem se dozvěděla o konkurzu v divadle, kam jsem šla dělat a získala mini roličku v Malovaném na skle. Od té doby jsem taky dělala spoustu komparsů a z menších roliček se stávaly větší a větší.

Kromě umělecké dráhy jste známa i láskou k rychlým autům...

Miluju auta, miluju závody, miluju drifty, miluju Rally.

Mimochodem a co motorky?

Mám řidičák na velkou motorku, ale raději jezdím na čtyřkolce.

Nepatří k rychlým autům spíše rockovější hudba? Neláká vás nějaký “echt” song třeba pro rallye?

Já jsem začínala s rockovou hudbu, a myslím, že ty kořeny jsou na mých letních festivalových vystoupení ještě dost cítit. Několik skladeb je dost rockových třeba „Dávej to“ je přímo závodní.

Jak vidíte současnou hudební scénu?

Doba se mění, nové generace přicházejí a s novými generacemi přicházejí nové hudební styly. Mě baví ten náš s kapelou a zároveň mě hodně baví občas zkusit něco novýho…

Jste známá pomocí druhým a různou spoluprací. Láká vás duet s někým?

Mě láká spoustu duetů, ale mám jich teď docela hodně za sebou a nechci přivolávat nějaké další spolupráce. Uvidíme.

Co vás kdy překvapilo a nebo potěšilo?

Mě vždycky potěší lidi. A to, že se mi splnil sen se naplno živit kreativitou a hudbou.

Co můžou fans očekávat? Film, seriál, desku a nebo auta?

Fanoušci můžu očekávat hlavně desku. Českou i anglickou a taky film Gump, ve kterém si zahraju.

Na koncertech jezdíte s kapelou, kdo jsou hráči a jak to funguje?

Moje kapela jsou boží lidi, máme neskutečnou partu a jsem za to neskutečně vděčná. Každý koncert si strašně moc užívám, díky tomu, jaký úžasný lidi mám kolem sebe. Basák David Csenge je fantastický muzikant, ale dokáže udržet srandu v kapele. Miloš Knopp je už hrající legenda, která se nebojí humoru. Náš klávesák Jan Danda je ke klávesám i výborný zpěvák a taky se vtipkování nebrání a stejně tak naši bubeníci Dominik Reissaus a Lukáš Kuneš, se kterým se střídá.

Tak teď nezbývá, než se těšit na desku, na film a hlavně vyrazit na koncert. Díky moc…

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments