Ondřej Havelka a jeho Melody Makers hledají podporu a investory na Hithitu

Možná to mnohým může připadat zvláštní či nepatřičné nebo přinejmenším neuvěřitelné - Ondřej Havelka a jeho Melody Makers spustili projekt na HITHIT!

No a co? Proč vlastně ne?

Z úhlu pohledu bandu se nejedná o žebrání, ale novou formu komunikace s vlastními posluchači a příznivci - nyní de facto investory. Pokud renomované těleso, jež nemůže díky všeobecně známým pandemickým podmínkám koncertovat a tvořit, nemá tudíž jak si vydělat na svoje živobytí (potažmo ani na další aktivity s jeho tvůrčí činností spojené), musí se poohlédnout po jiné formě financování, než je investování vlastních, koncertováním vydělaných prostředků.

Pravdou zůstává, že Ondřej Havelka a jeho Melody Makers slaví v sezóně 2020 / 2021 své 25. výročí existence. Představa koncertních oslav v zaplněných sálech u nás doma i v zahraničí rychle vzala za své a členové bandu sedí spíše doma s rukama v klíně. Nyní je tady příležitost situaci změnit - nenechat tento skvělý orchestr zahálet a zároveň vytvořit něco, co bude dalším milníkem v životě kapely a českého swingu všeobecně.

Obsahem zamýšleného alba by měly být kusy, jež jsou obsaženy v proběhnuvším a také novém (dosud však nepremiérovaném) programu „Swing nylonového věku“ resp. „Swing nylonového věku POKRAČUJE!“.

Idea vydání nového alba není nová. Již několik let se po nové naší nahrávce ptají mnozí naši příznivci. A my jsme díky koncertní vytíženosti a jiným povinnostem i komplikacím museli odolávat. Nyní je situace jiná - čas i chuť tvořit tady je, ale zase se nedostávají potřebné finance, protože se - jak již bylo zmíněno - nehraje a není z čeho na tento projekt brát…

Představa, že si své album vlastně zainvestují příznivci bandu samotného, je proto skvělou a vítanou možností, jak situaci vyřešit! Divák si předplatí, co by rád, a za pár měsíců „sklidí, co zasel“. Výhodou zde navíc je, že podporující dostane album v předstihu - tedy dříve, než se ocitne v oficiálním prodeji, a také bude mnohem výhodnější cenově, protože později bude prodáván za vyšší sumu!

Záměrně zde zmiňujeme výrobu a tvorbu „nového alba“, neboť bychom rádi stvořili nejen pro dnešní dobu typickou digitální podobu nahrávek (a s ní tak nějak logicky očekávaný kompaktní disk), ale rovněž s nadějí pokukujeme i po výrobě tolik krásného, voňavého a hudebně mnohem zajímavějšího - a k našemu bandu tak skvěle padnoucího - vinylového alba! Jenže LP je nejen věcí dlouhodobé výroby, ale také projekt celkově ještě více prodražující…

Z prvních dní existence projektu již vidíme, že zájem diváků - nových investorů - zde je. Nicméně na to, aby mohl být realizován hudebně-technický základ nahrávek a na něj případně navazoval i dodatek v podobě vinylu či ještě dalšího plánovaného (a drahně let nerealizovaného) nového hudebního klipu kapely, je třeba ještě mnohého doplňování...

Proto se ptáme všech zájemců, známých i neznámých, kamarádů: „Pomůžete dobré věci? Nechceme Vaši podporu zadarmo, pouze do nás nyní hromadněji a společně investujte - posléze se Vám my odvděčíme krásným albem, jež bude potěchou pro Vaše duše i srdce!“ A nás bude rovněž hřát, že ta potěcha bude vzájemná a společná.

Vaši
Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

www.hithit.com/melodymakers_swingnylonu

anotace:
Ondřej Havelka a jeho Melody Makers uvádějí
Swing nylonového věku

Nylonový věk - tak nazval Josef Škvorecký první tři poválečná léta. Byly to roky všeobecné euforie ze znovu nabyté svobody. Jejím symbolem se pro většinu mladých lidí stal swing. Hudba českých bigbandů Karla Vlacha, Emila Ludvíka nebo Ladislava Habarta dosáhla v té době vynikající úrovně, než byla po roce 1948 brutálně zadupána komunistickou cenzurou. V koncertní show SWING NYLONOVÉHO VĚKU předvedou Ondřej Havelka a jeho Melody Makers nejkrasší a nejžhavější swingové fláky z této vrcholné éry bigbandového swingu.

Swing nylonového věku POKRAČUJE!

Nylonový věk - první tři euforická poválečná léta - byla dobou největšího rozkvětu českého swingu. Po loňské koncertní show Swing nylonového věku jsme shledali, že vynikající hudební materiál z repertoiru skvělých českých bigbandů tohoto období není zdaleka vyčerpán. A tak jsme se rozhodli v tom radostném swingovém bádání pokračovat. V koncertní show SWING NYLONOVÉHO VĚKU POKRAČUJE! předvedeme s mými Melody Makers další hotjazzové fláky z této vrcholné éry bigbandového swingu, tuze žhavé a snad ještě krasší!

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments