Ondřej G. Brzobohatý připomněl výročí úmrtí Lennona písní plnou citátů

Uctít památku Johna Lennona u příležitosti 40. výročí jeho zavraždění pomateným Markem Chapmanem se rozhodl Ondřej Gregor Brzobohatý. Skladbu nazval Myšlenky Johna Lennona a využil v ní citace a texty samotného exBeatla.

„Text je inspirován citáty Johna Lennona, z nichž ve mně asi nejvíc rezonuje Čas, jehož marnění sis užil, není ztracený. Je v něm svoboda a odpoutání se od diktátu našeho svědomí, u kterého to většinou dá největší práci, než se vyzuje z dětských bačkůrek,“ vysvětlil zpěvák a skladatel.

A jak jej napadlo uctít Johna Lennona, když se sám narodil 3 roky po jeho smrti? K tomu má Ondřej G. Brzobohatý jasné vyjádření:

„John Lennon je pro mě ikona a jeho filozofie pro mě byla vždy životní inspirací. Proto se píseň jmenuje Myšlenky Johna Lennona. Hudební produkce se ujal Dalibor Cidlinský jr. a jeho aranžmá také chvílemi odkazuje na typický zvuk Lennonových skladeb, avšak v současnějším pojetí. K písničce jsem natočil klip s režisérem Tomášem Krejčím jako poděkování za inspiraci tomuto liverpoolskému rodákovi. Díky animaci v něm oživne i legendární Lennonova zeď na Kampě.“

Skladba měla premiéru na serveru Novinky.cz včera 8. prosince, v den výročí, v 17 hodin SEČ.

„Věřím, že je důležité, zvlášť v dnešní době, aby si lidé vážili vzorů, které za to stojí a jejichž myšlenky mají možnost formovat naše charaktery.“ Dodal Ondřej G. Brzobohatý závěrem.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments