Ohlédnutí: Genesis berou své fanoušky do "Vzdálených, temných" sedmdesátek

Tento týden Genesis zveřejnili nové fotky ze zkoušek na své nadcházející turné "Last Domino?". Jsou na nich Phil Collins, Tony Banks a Mike Rutherford ve zkušebně kdesi v Evropě. Collins tam sedí s hůlkou a opírá se o stojan mikrofonu, ale poblíž je malá bicí souprava, která napovídá, že možná bude i přes svoje zdravotní potíže trochu hrát. Hlavní část bubnování ale odehraje jeho syn Nic.

V tuto chvíli nikdo neví přesně, které skladby budou na turné hrát, dá se ale předpokládat, že centrem budou jejich hity z osmdesátých a začátku devadesátých let. Vedle toho, si ale vždycky najdou možnost, jak si střihnout pár melodií z éry Petera Gabriela ze sedmdesátých let. V minulosti to často znamenalo skladbu "In the Cage" z alba Lamb Lies Down on Broadway z roku 1974, následovanou instrumentálním mixem melodií z té doby.

Na turné We Can't Dance v roce 1992 to ale udělali jinak a zahráli něco, co nazvali "Stará směs". Začali skladbou "Dance on a Volcano" z roku 1976 a pak to vzali přes části skladeb "The Lamb Lies Down on Broadway", "The Musical Box", "Firth of Fifth" a "I Know What I Like (in Your Wardrobe)". Mrkněte na video, kde tu směsku hrají v Earls Court v Londýně 8. listopadu 1992.

„K těm starým písničkám,“ povídá Collins publiku. „Když říkám "staré", tak myslím fakt hodně staré. A je mi jasný, že to máte těžký, protože koukáte nahoru na stage, na tahle naše úžasně zachovalá těla a říkáte si, že přece jenom nemůžeme být tak strašně staří. Ale jo, vezmeme vás do vzdálených temných sedmdesátek, kdy jsme všichni nosili zvonové kalhoty jako módní symbol a někteří z nás měli trochu víc vlasů. Já ne. Já mám vlasů furt stejně.“

Celá ta věc trvá téměř 20 minut a musela fakt zaskočit fanoušky, kteří si přišli poslechnout "Invisible Touch" a "We Can't Dance", nebo dokonce ty, kteří si mysleli, že uslyší Collinsovy sólové hity jako "Against All Odds" a "Easy Lover". Kapela po staré směsi chytře zařadila "Throwing It All Away" z roku 1986 a pak to přemostila k "Hold on My Heart" a "Tonight, Tonight, Tonight".

Na úvodní koncert turné "Last Domino?" si ještě budeme muset počkat, abychom viděli, jak se Genesis vyrovnali se svými dvěma epochami. Šňůra měla původně začít v listopadu ale pandemie přinutila kapelu posunout ji na duben 2021. Fakt, že teď zkoušejí, napovídá, že doufají, že to vyjde, ale duben je strašně brzy a virus zatím není ještě ani zdaleka pod kontrolou. Zdá se tedy téměř jisté, že se turné posune ještě jednou.

Ať už se tedy stane cokoliv, pro Collinse jsou tyhle zkoušky jistě vítanou změnou po bulvárním dramatu s jeho ex, které ho zcela zaměstnávalo po několik týdnů.

Zdroj: The Rolling Stone

Genesis
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments