O projekt Folk Swings je zájem už před vydáním nahrávky

Jak jsme vás informovali, chystá se unikát ní projekt, o který už nyní je obrovský zájem. Projekt Folk Swings nabízející tuzemské folkové skladby ve swingových úpravách bude vydán tento týden a to konkrétně 30. října. Album písní, kterých se ujali písničkáři v čele s Jaromírem Nohavicou, Vlastou Redlem, Samsonem Lenkem, Radkem Pastrňákem nebo Slávkem Janouškem ve spolupráci s kapelou B-Side Band, zaznamenalo množství předobjednávek. Pro s ČTK to řekl bandleader B-Side Bandu Josef Buchta.

Původní dva koncerty v brně byly z poloviny vyprodány, ale vše je díky vládním opatřením jinak.

„I v téhle složité situaci si lidé si uvědomují, že potkat tuto partu na jednom podiu je záležitost, která se nemusí zopakovat. Deska je takový průřez velkými osobnostmi české folkové scény s kvalitním big bandem. Projekt tady po nás zůstane navždy, z toho mám radost. Posunuté koncerty beru jako fakt a těším se na dobu, kdy si je společně užijeme,“ uvedl Buchta.

Vedle známých písničkářů na desce zazní hlasy Ewy Farne, Vojtěcha Dyka, Petra Rybíze Tomana, Kristýny Daňhelové nebo Jana Pokorného vystupujícího pod jménem Pokáč. Prvním singlem desky se stala píseň Zuzany Navarové a skupiny Nerez s názvem Kočky v novém aranžmá Petra Kovaříka, které se ujala Ewa Farna a Vojtěch Dyk.

Podle autora projektu nebylo klíčem k výběru písní to, zda jsou těmi největšími hity, ale jak dobře se budou předělávat do swingové podoby. Hned tři skladby má na albu Nohavica.

„Po Jarkovi jsme chtěli jeho skvělou skladbu Zatímco se koupeš a on řekl, že by rád udělal i Ježíška, což je skvělá swingovka. Po týdnu poslal ještě Plebs blues. Byl tak nadšený, že mi nabídl i další věc, ale ta se tam už nevlezla,“ sdělil Buchta.

Folk Swings
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments