Nuff & Lekno si plní hudební sny

Slunce, nádherné jachty, opálení lidé, kteří se usmívají a tancují, popíjí se sangria, všude hraje muzika. To je Ibiza. Místo, které ročně navštíví miliony lidí, aby nasály moderní hudbu a pokochaly se nádhernými plážemi. Mnoho slavných djů odstartovalo na „ostrově lásky“ svůj djský sen a vypadá to, že jinak tomu nebude ani v případě dvojice nadaných hudebníků Nuff & Lekno. Když se setkali na Ibize, netušili, že za pět let budou společně vydávat na hudebních labelech Under No Illusion (UK) nebo Griffintown Records (CA). Vysílají každý čtvrtek na Mambo Radio Ibiza svůj pořad Allergen a do skladeb, které produkují, dodávají zvuky nahrávané v přírodě a okolí Ibizy. Úspěchy v hudebním žánru tech-house, techno, minimal a deep-tech je motivují k velkým cílům.

Ze studia na Ibize do německých labelů.

Světové labely jsou propojenou skupinou lidí, která když vás pozná a zalíbíte se jí, vás mezi sebe přijme. Přes tři roky jsme opravdu intenzivně dřeli, abychom měli našlapaný, světový zvuk. Ten u nás, bez urážky, moc hudebníků nemá. Když jsme slyšeli, že si nás berou pod křídla Great Stuff Recordings (německý label), skákali jsme do vzduchu radostí. Být vedle jmen, jakými jsou Carl Cox, Matt Caseli, Gregor Tresher, to nás strašně potěšilo. Dodali jsme jim naše skladby Spacex a 369 a odstartovali skvělou dráhu světového obchodu s muzikou. Za několik dnů se naše EP Prana dostalo na další obrovský label z Německa, Voltaire Records, a během krátké chvilky jsme byli mezi hudebními velikány. Ozývají se nám další světové společnosti s tím, zda nemáme něco, co bychom rádi vydali a my se na sebe díváme, jako bychom vyhráli ve Sportce. Stále tomu nemůžeme uvěřit,“ prozrazuje dj Nuff, vlastním jménem Jiří Stabla.

V podstatě jsme se už dva předešlé roky radovali z produkce a naše hudba na CD výběru Keep out Ibiza se prodávala na každém stánku s CD nosiči v okolí, navíc se jmény jako My Favorite Robot nebo Monika Kruse. Ale spolupráce s Great Stuff Recordings nás potěšila nejvíc. Tohle léto jsme byli také na kompilaci Sonar 2019 od Under No Illusion se skladbou Beginning, která měla tak velký ohlas, že se dokonce během pár dnů dostala na naší zdi Beatportu (největší obchod s muzikou) na druhé místo, za remix Rebukeho,“ září dj Lekno, který se v civilním životě jmenuje Jozef Mihalík.

Oba producenti mají sny, že budou objíždět kluby po celé planetě a ve volném čase spolu tvořit muziku, která bude prezentovat nejen země, ze kterých pocházejí, ale také Ibizu, protože v posledních letech to byla právě Ibiza, která je v jejich hudebním směru navedla na správnou cestu. Chtějí projíždět města, ve kterých budou hrát na kolečkových bruslích a chodit běhat, protože oba běh milují. V České republice a na Slovensku se Nuff & Lekno minimálně dvakrát ročně ukážou. Tento měsíc to bude v Brně na dvacátých narozeninách party Apokalypsa, kde budou mít stage Allergen a natáčet hudební videoklip ke skladbě Wardenclyffe.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments