Novinka Fotky v podání skupiny Slza

Zdá se, že skupina Slza hledá nové prvky ke svým skladbám, o čemž svědčí aktuálně veselejší song Fotky. Rovnou k songu vytvořili i videoklip a nebáli se použít i trochu retro stylu.

„Písnička Fotky je o nostalgii a o tom, že je důležité občas se ohlédnout zpátky a nezapomínat. S režisérem Radimem Věžníkem jsme přemýšleli, jak tu nostalgii ve videoklipu znázornit. Nakonec jsme k tomu využili několik retro prvků - nábytek z 60. let, starý polaroidový foťák a Pontiaka z roku 1973. Celý videoklip je zároveň laděn do teplejších, retro barev,“ uvedl Petr Lexa, zpěvák kapely a spoluautor hudby a textu.

Natáčelo se v červenci v okolí Mokřiny a lomu Velká Amerika. Ale sama skladba vznikla za hranicemi.

„Píseň Fotky vznikla v Berlíně na základě části refrénové melodie, se kterou jsem pracoval sám při skládání doma. Zasekl jsem se a nevěděl, jak dál, tak jsem nápad nahodil tady a asi za hodinu jsme celou písničku dodělali. Když jsme potom s producentem Eddem Hollowayem v Londýně diskutovali nad produkcí, chtěli jsme, aby písnička zněla moderně, zároveň, ale aby v sobě nesla emoci a živelnost koncertní kapely,“ vysvětlil kytarista Lukáš Bundil.

Skupina Slza
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments