Nová studie potvrzuje, že ženy jsou v populární hudbě v nevýhodě!

Asi je to módní, strkat nos do všeho a měnit co se dá, ale pokud příjde nějaká zběsilost do světa, je původcem „samozvaný nejchytřejší stát na světě“. Nepřekvapí tedy nová studie z University of Southern California, která odhalila krutou pravdu pro ženy v populární hudbě.

Zpráva, kterou sestavil výběr špičkových akademiků, byla zaměřena na „posouzení pohlaví a rasy či etnického původu umělců, skladatelů a producentů z 800 nejlepších skladeb z let 2012-2019“ převzatých z aktuálních žebříčků Billboardu. Závěrem vědci zjistili, že je méně než 23% ženských umělců a méně než 2% ženských autorů.

Studie, která funguje jako čtvrtá výroční zpráva iniciativy Annenburg Inclusion Initiative, také zkoumala nerovnosti na Grammy - konkrétně kategorie Record of the Year, Song of the Year, Album of the Year, Best New Artist a Producer of the Rok. V roce 2017 činily jen 6,4% nominací umělkyň, pro letošní rok byl zaznamenán pozitivní nárůst, protože ženy představovaly 28,1% z celkového počtu kandidátů.

Jinde studie zjistila, že umělkyně byly nejvýznamnější v popu, kde jich bylo 32%, zatímco pouze 12,3% v hip-hopových nebo rapových písní hrály prim ženy. Jak uvádí Pitchfork, černoši a etničtí umělci tvořili asi 45,4% účinkujících v 800 písních obsažených ve studii, ale zpráva také zjistila, že „ barevné“ ženy byly jako producentky „neviditelné“, kde jich bylo pouze 8 z 1093 produkujících osob.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments