Nicki Minaj zaplatí velkou pokutu za vykradený hit Tracy Chapmanové

Neohrožení vykrádači hitů, myslím, že se jim říká rappeři a hiphopeři, nemají problém vzít letitý hit, předělat jej do svého žánru a honosit se hitem. Ale ne vždy se to vyplatí. Své by o tom mohla říci rapperka Nicki Minaj. Té se nevyplatilo využití písně "Baby, Can I Hold You Tonight" od zpěvačky Tracy Chapman. Aby ukončila soudní spor, zaplatí 450 000 dolarů (cca 9,7 milionu korun).

Tracy Chapman tyto praktiky nesnáší a už v roce 2018 zažalovala Nicky Minaj z použití motivu z její skladby. Minaj sice skladbu oficiálně nevydala, ale stejně se dostala do rádia i na internet.

Minaj tvrdí, že píseň složila společně s Nasem pro své čtvrté album roku 2018, a využila sampl z dancehallového tracku Jamajčana Shelly Thunder. Ten právě obsahuje motiv z "Baby, Can I Hold You Tonight," ale Minaj tvrdí, že to nevěděla.

Když se to později dozvěděla, pokusila se získat povolení, to ale autorka písně kategoricky odmítla, stejně jako to odmítá ostatním. Nejdříve soudkyně rozhodla ve prospěch raperky, s odůvodněním, že je to v hip-hopu běžné a umělci musí mít tvůrčí svobodu. Také ale nařídila, aby se ještě projednalo, jak se mohla skladba dostat ven a kdo ji šířil. Další jednání se však konat nebude, protože písničkářka přijala nabídku Nicki Minaj na 450 000 dolarů.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments