Nevidomý zpěvák a klavírista Honza Jareš vydává své druhé album Doktor duší

Honzu Jareše jsme objevili v PR aktivitách na Facebooku a nebylo od věcí, jej zkontaktovat. K naší radosti se tak stalo, a tak vám jej můžeme nejen představit, ale hlavně si říct něco o jeho aktuální novince. Honza Jareš absolvoval studium na Pražské konzervatoři. Studoval populární zpěv pod vedením Lídy Nopové. Současně i moderní klavír, a to pod vedením Miloše Nopa, později Karla Štolby. Studium zakončil absolutoriem v roce 2011 jako jediný nevidomý student v historii této školy. V současné době žije v Praze a působí jako profesionální hudebník. Na koncertech vystupuje sólově, nebo v doprovodu špičkových instrumentalistů, jako je Jaromír Helešic (bicí) a Tomáš Smetana (kontrabas). Jeho oblíbeným žánrem je britský pop - Phil Collins, Rod Stewart, Chris Rea a samozřejmě Elton John. Ze světových interpretů navíc Dean Martin, Roy Orbison, Bing Crosby a Tom Jones. Z tuzemských interpretů mu jsou nejbližší písně Pavla Bobka. Nikoho z výše uvedených ale nenapodobuje a drží se svého vlastního stylu.

Už od dob studií spolupracuje Honza Jareš s hudebním skladatelem Tomášem Kymplem, dvojnásobným vítězem britské skladatelské soutěže The UK Songwriting Contest. Po albu Některý lidi (2008) představuje album Doktor duší jejich další společný počin. Deska obsahuje celkem 12 písní.

První singl nového alba Honzy Jareše Doktor duší získal ocenění Platinová dvanáctka v hitparádě Českého rozhlasu Dvojka, a to za dvanáct vítězství v ní. Ambici pokračovat v úspěchu mají i další písně alba.

„Všechny skladby mají krásnou a bohatou harmonii, zejména zvládnutí klavírních partů pro mě bylo velkou výzvou. Dnes už tvoří tyto nově vydané písničky součást mého koncertního repertoáru a s radostí mohu potvrdit, že se posluchačům líbí. O tom mě přesvědčují výborné reakce publika na koncertech,“ vysvětluje ke spolupráci Honza Jareš.

Letošní rok byl pro něj právě ve znamení práce na novém albu, takže koncertní přestávka vlastně přišla Honzovi Jarešovi vhod.

„Navíc hned po skončení zákazu se mi koncerty rozjely naplno, jen za červen jsem měl 10 vystoupení. Ale i tak je pravda, že volného času bylo víc. Využil jsem to k rozšíření mého repertoáru o několik nových "cover" skladeb, vedle muziky jsem se začal věnovat víc meditaci a cvičení,“ říká zpěvák.

Tomáš Kympl pak dodává ke vzniku alba: „Myšlenka alba se silnou vazbou k Honzovu specifickému příběhu ve mně zrála několik let. Protože nás s Honzou spojuje letité přátelství a mám pocit, že ho docela dobře znám, rozhodl jsem se ušít mu písničky takříkajíc na tělo. Některé skladby jsou skutečnou osobní výpovědí - Doktor duší, Vnitřní zrak, Čtení, Na cestách. Některé jsou vtipnými a zábavnými hudebními bajkami o zvířatech a jejich lidských vlastnostech - Tango makaka, Nehádej se člověče. Jsou tu i klasické balady - Dvě stě let, Dobrou noc Aničko – a také rytmičtější písničky - Lajkuju, Rakeťák, Peklo a Sun John. Věřím, že se nám deska povedla a že si Honzův nezaměnitelný hudební projev najde cestu do srdcí posluchačů.“

Ze vzniklých skladeb je i Honzovým favoritem singl Doktor duší.

„Tahle skladba už ale v hitparádě ČRO 2 žila dlouho, není to úplná novinka. Z písniček, které jsme letos dokončovali, je to asi skladba Vnitřní zrak, na koncertech vnímám, jak silně na posluchače působí. Proto k ní brzy vznikne i videoklip,“ doplňuje a vy si ji můžete rovněž u nás poslechnout.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments