Nevidomý zpěvák a klavírista Honza Jareš má nový videoklip k písni Vnitřní zrak

Jedná se o další skladbu z Honzova nového alba Doktor duší, které vytvořil ve spolupráci s hudebním skladatelem Tomášem Kymplem. Natáčení videoklipu probíhalo v pražském klubu Jazz Dock a také v centru Prahy.

Píseň Vnitřní zrak měla být původně hlavním singlem celého alba. Mezitím ale zaznamenal skvělý úspěch v hitparádě Českého rozhlasu Dvojka již dříve vydaný singl Doktor duší, který dal celému albu širší a s přihlédnutím k dnešní době až lehce prorocké vyznění. Píseň Vnitřní zrak však zůstává Honzovou nejosobnější a nejniternější výpovědí, která na celém albu je.
Jedná se zároveň o nejsložitější skladbu celého alba, má bohatou harmonii a vyžaduje precizní intonaci.

„Tomáš Kympl se skvěle svým textem trefil do pocitů, které jako nevidomý zažívám,“ dodává k písni Honza Jareš.

Nahrávání skladby i následné natáčení klipu bylo pro Honzu hodně intenzivním zážitkem. Záběry, ve kterých Honza hraje na klavír, byly pořízeny v oblíbeném pražském klubu Jazz Dock na Janáčkově nábřeží. Další momenty klipu byly opatřeny během procházek noční Prahou.

Nové album Doktor duší se setkalo s vřelým přijetím ze strany Honzových fanoušků. „Na album mám krásné reakce, lidé píší, že je to pro ně ta správná medicína a děkují mi za povzbuzení v dnešní nelehké době,“ uzavírá Honza Jareš.

Zasílání
Upozornění na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Nejvíc hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Marie Svo
Marie Svo
8. 12. 2020 18:54

Krásně podaná píseň! Nemohu napsat nic jiného, než že Honzu Jareše obdivuji - nejen jako muzikanta, ale i jako cituplného člověka.