Němci chtějí více peněz ze streamů!

Rammstein, Die Toten Hosen, Helene Fischer a další hvězdy se ohradily nad stoupajícím profitem streamovacích aktivit a taky by si rádi přiškrábly. A tak se daly dohromady horké managerské hlavy a tento kolektiv sepsal dopis, který zaslal největším domácím vydavatelstvím, jakými jsou Universal, Sony, BMG nebo Warner. Je paradoxem, že při mohutném nástupu internetu na přelomu tisíciletí bojovali proti němu, nyní by na něm rádi profitovali, ale není jisté, zda zvolili správnou cestu. Němci se novým trendům bránili dlouho, dle IFPI ještě v roce 2017 prodej nosičů v zemi „Mutti Merkel“ tvořil 40,6 % celkových výdělků, zatímco streaming pouze 25,5 %.

Přitom ale nejde jen o tantiémy, které umělci dostávají ze služeb jako Spotify či Apple Music, ale spíše jde o zisky, plynoucí z prodeje, které si nechávají vydavatelské firmy, aniž by byli extra přínosem v producentské činnosti. Ozval se jen Warner, že se nabízené schůzky nezúčastní z obavy vytváření kartelové dohody, ale že vítají snahu o „zdůraznění určitých nerovností v tradičních nahrávacích smlouvách“.

Jejich mluvčí ale dodal, že vítají snahu o "zdůraznění určitých nerovností v tradičních nahrávacích smlouvách" a "citlivou a dospělou debatu".

Die Toten Hosen
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments