Nejprodávanější vinylová alba a singly roku 2020 ve Velké Británii

Organizace Official Charts Company oznámila, že prodej vinylů se na Britských ostrovech v roce 2020 zvýšil třináctý rok po sobě a má stále stoupající tendenci. Konkrétní čísla hovoří, že v loňském roce se prodej zvýšil o 11,5% ve srovnání s rokem 2019, kdy bylo zakoupeno téměř 5 miliónů desek.

Zmíněná organizace OCC dnes zveřejnila 40 nejprodávanějších vinylových alb, přičemž legendární kapela Fleetwood Mac měla své album "Rumours" jako nejprodávanější, když se prodalo 32 500 kopií. Druhé místo zaujala kapela Oasis albem "Morning Glory" a bronz si pomyslně odnesla Amy Winehouse za album "Back To Black". Dlužno dodat, že nejprodávanějším novým albem z roku 2020 bylo "DISCO" zpěvačky Kylie Minogue, kterého se po podzimním vydání prodalo 21 500 kopií. Celkově se Minogue umístila na šestém místě, když do „velké pětky“ se vešla čtvrtá Nirvana s "Nevermind" a pátý skončil Harry Styles s "Fine Line".

Organizace OCC také zveřejnila přehled 40 nejprodávanějších vinylových singlů ve Velké Británii roku 2020, přičemž s prodejem 11 600 kopií se na první místo dostal charitativní singl Liama Gallaghera "All You Dreaming Of". Na druhém a čtvrtém místě byli Joy Division, třetí Rolling Stones a pátá Billie Eilish.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments