Neil Young vydá ztracený živák "Young Shakespeare"

Neil Young oznámil vydání dříve ztraceného živého alba s názvem "Young Shakespeare" a také doprovodný koncert. Ten se konal v Shakespearově divadle ve Stratfordu v Connecticutu 22. ledna 1971, obsahující rané verze písní, které se později objevily na jeho uznávaném albu z roku 1972 "Harvest". Záběry byly původně natočeny pro německé televizní vysílání, ale nikdy nebyly zveřejněny. V současnosti Youngův tým pečlivě obnovil film i zvuk.

„Young Shakespeare je velmi speciální událost. Osobní a emocionální, pro mě to definuje ten čas,“ řekl Young o novém vydání, které bylo nahráno jen několik dní po jeho vystoupení v Massey Hall v Torontu.

„Producent John Hanlon a já oba cítíme, že "Shakespeare" je lepší než náš milovaný Massey Hall. Klidnější představení, bez slavnostní atmosféry Massey Hall, zachyceno živě na 16mm filmu,“ upřesnil Young.

Album i koncertní film by měly být vydány 26. března, přesně měsíc po dalším živém albu a filmu Young "Way Down In The Rust Bucket" s jeho kapelou Crazy Horse.

Začátkem tohoto týdne zemřel ve věku 79 let producent Youngova alba "Harvest" a řady dalších.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments