Nedělní koncert a křest alba "Věci a sny" skupiny Jelen se blíží

V pátek 16. dubna vyjde skupině Jelen nové album s názvem "Věci a sny" a přiblíží kapelu v trochu jiném světle. Možná že si zpěvák Jindra Polák vzal k srdci slova Michala Davida, který nejednou řekl, že je rozdíl, jaká muzika jej živí a jaká jej baví. Vždyť sám Polák vyrostl na rockové muzice. Ale kdo ví, přesto jsou venku už první singly, singnalizující toto album.

„Vzhledem k pandemii se nám nečekaně vytvořil časový prostor, který jsme se rozhodli využít k dopracování a k natáčení nových písní. Myslíme si, že žánrům, které nás inspirovaly, jsme už dostatečně splatili dluh. Jsme starší a zkušenější, ale tvůrčí energie máme víc než kdykoliv předtím. Cítíme, že nastal čas se vrátit do současnosti. Soundem kapely, ale i obsahem našich písní,“ říká zpěvák Jindra Polák.

Album se točilo ve třech studiích a nechybí na něm ani tradičně hostující zpěvačka Kateřina Marie Tichá, kterou uslyšíte v duetu "Nebreč, Sáro". Závěrečná skladba "Rozlučková" je pak věnovaná předčasně zemřelému Davidu Stypkovi.

„Vypráví o večírcích v hotelových pokojích, jamování v šatnách a hodinách společných debat, smutku a smíchu. Tedy o chvílích, které jsme s Davidem sdíleli a zažívali v době našeho společného turné k albu "Vlčí srdce", kdy píseň vznikla,“ dodává Jindra Polák.

Čerstvé songy Jelen zahraje na speciálním streamovaném koncertu z Loftu Bubny, během kterého "Věci a sny" rovněž pokřtí. Přenos se uskuteční 11. dubna, vstupenky jsou k dispozici zde. Držitelé lístků budou mít možnost získat novou desku i s podpisy a zúčastnit se afterparty.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments