"Něco něco" vydává singl Vlny v režii vydavatelství Něco Divnosti

Necelý rok po vydání debutové desky Začíná přichází elektro weird popové "něco něco" se singlem Vlny, doprovázeným videoklipem. Zároveň ohlašuje vydání nového alba v srpnu tohoto roku u vydavatelství Divnosti.

„Hudba a věty, které ti utkví v hlavě, můžou do konce života ovlivnit to, jak se vnímáš a kým jsi. Nakonec to však jsou jen vlny, které plují vzduchem. Vlnami jsou i otravné informační šumy, ve kterých se snadno ztratí i to nejdůležitější sdělení.“ Právě to je poselstvím textu Vlny, jehož autorkou je jako u většiny písní Alžběta Trusinová.

Kapela nyní intenzivně pracuje na vzniku prozatím bezejmenného osmipísňového alba. Opět se ponese ve stylu elektro weird popu, větší prostor ale dostanou kytary.

„Na kytaru hraju asi od patnácti, ale v posledních letech jsem se věnoval spíš syntezátorům. Díky Něco Něco jsem ale začal víc řešit kytarový zvuk, trochu víc se do toho ponořil, a začalo mě to znovu šíleně bavit. Kvůli nové desce Něco Něco si chci pořídit barytonovou kytaru, a ještě více experimentovat s barvou zvuku a možnostmi,“ vysvětluje za kapelu Tomáš Tkáč.

„Sdílíme jednu domácnost, takže máme víc času o věcech mluvit a místo na dovolené jezdíme na soustředění,“ dodává k poměrně rychlému vzniku druhého alba Alžběta. Videoklip Vlny, na jehož vzniku se podílel coby kameraman Matěj Vejdělek, herec Městského divadla Mladá Boleslav a střihač Matěj Sláma odráží hravost a energii hudby tohoto projektu i jejich živých koncertů. K zakoupení nabízí Něco Něco kromě singlu Vlny na kapelním Bandcampu také ekologicky šetrná trika s úryvkem textu „Jsem matkou svých myšlenek, jsem dcerou svých přání!“, z písně Chodím sama do tmy, která se objevila na prvním albu. Jedno z triček si v klipu Vlny i zahrálo.

Něco něco se pohybují na scéně dva roky, jejich debut "Začíná" je uváděn mezi nejzajímavějšími nahrávkami roku 2020 a Radio Wave ho učinilo Deskou týdne. Kromě hudby stojí Alžběta s Tomášem za vydavatelstvím Divnosti. Novinky chystají členové něco něco i se svými dalšími projekty. Trusinová připravuje singl s kapelou Neřvi mi do ucha, Tkáč se věnuje produkci kapel především z labelu Divnosti, jehož aktivity získaly hudební cenu Vinyla v kategorii Počin roku 2020.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments