Muzikanti chtějí 4,5 miliardy, jinak...

Současný stav, který letos neumožnil živé koncerty a festivaly, vede muzikanty k ráznému kroku. Varují, že se tato brandže je v krizi a rozhodli se po státu vyžadovat finanční kompenzaci ve výši čtyři a půl miliardy korun. Ministr Zaorálek Právu řekl, že bude se zástupci České obce hudební jednat.

„Jejich odhady ztrát v hudbě nepovažuji za seriózní, připadají mi vycucané z prstu. Nevím, na základě jaké metodiky odhady dělali,“ uvedl a dodal:

„Pokud jde o opatření pro hudební segment, o velké části z nich buď na vládě jednáme, nebo je realizujeme. Chceme snížit DPH na vstupenky na deset procent, částečnou úhradu nájmů bude v nejbližší době předkládat ministr Havlíček,“ řekl Zaorálek.

„Už dnes víme, že letošní sezona zaznamená propad o přibližně 10 miliard korun, tedy o polovinu. Náš obor krize zasáhla jako první a vzpamatuje se z ní jako poslední,“ uvedl Alexandr Smutný, mluvčí iniciativy Za živou hudbu, rovněž ale také člen skupiny Jelen.

Hudební sektor potřebuje podle něj okamžitý plán, aby se celé odvětví stabilizovalo.

„S následky krize chceme bojovat, ale bez podpory státu hrozí, že se obor nedokáže postavit zpět na nohy,“ popsal „smutný“ scénář Smutný.

Muzikanti
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments