Muž si udělal kytaru z kostry svého mrtvého strýce

Bizarní věci se dějí dnes a denně, stačí se podívat na činy naší vlády. A že je možné vše, o tom svědčí případ, kdy si muž, známý jako Prince Midnight, zkonstruoval funkční kytaru z kostry svého mrtvého strýce. Tento strejda jménem Filip zahynul při automobilové nehodě v Řecku před 20 lety. Tehdy požádal, aby jeho kostra byla věnována místní vysoké škole pro vzdělávací účely.

Poté, co vysoká škola kostru už nepotřebovala a jeho rodina ho odmítla nechat zpopelnit, Midnight vyplnil rozsáhlé papírování, aby nechal Filipovy kosti poslat domů do USA, místo toho, aby platil dlouhodobě za hřbitovní prostor.

V rozhovoru pro MetalSucks o svém stvoření Midnight řekl: „Dostal jsem krabici kostí z Řecka a zpočátku jsem nevěděl, co dělat. Pohřbít je? Spalovat je? Dáte je do podkroví? Všechno vypadalo jako špatný sen. To byl nejlepší způsob, jak si připomenout někoho, kdo mě dostal k heavy metalu.“

Podle vlastních slov hodně pátral, jestli někdy někdo něco podobného už vyrobil. Když zjistil, že ne, poradil se v dřevařském obchodě Dean Guitars v Tampě a dal se do díla. K trupu strýčka Filipa přidal kytarový krk, snímače, knoflíky hlasitosti, zvedák, struny a elektroniku, aby vytvořil plně funkční elektrickou kytaru. A bylo hotovo.

„Jsem na projekt velmi hrdý a na to, jak slouží k jeho poctě, jeho životu a jeho vlivu na mě.“ Dodal autor jedinečné kytary na světě.

Zasílání
Upozornění na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Nejvíc hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Marie Svo
Marie Svo
12. 2. 2021 18:03

Bývalý majitel použité části kostry strýc Filip je určitě poctěn, jak se domnívá hrdý autor díla Prince Midnight. Moc praktické to ale není, je dost omezena možnost pohybu pravou rukou (namátkou třeba takový kytarista Argemy by si asi nezahrál).