Mrakoplaš odvysílá tuto neděli čtvrtý díl eŠňůry z nezrušeného turné

Skupina Mrakoplaš odvysílá 25. dubna čtvrtý díl hudebního pořadu eŠňůra. Pražští bluesmeni se spolu s celtic folk-rockovou Isarou rozhodli, že domluvené koncerty v klubech po republice rušit nebudou a místo nich plánované zastávky šňůry odehrají online. Součástí jsou kromě koncertů i rozhovory.

Obě kapely vždy v klubu nahrávají ve stejný den. Vznikají tak dvě verze dílu pořadu. V jedné vystupuje Mrakoplaš a coby moderátor hudebníky zpovídá kolega z Isary, a naopak. Interview se účastní také zástupce dané koncertní zastávky.

„V eŠňůře jsem si vyzkoušel i roli moderátora. Kromě koncertu si v každém dílu naše sociální bubliny fanoušků poslechnou i něco o historii hudebního klubu. S provozním Carpe diem Flora Janem Horákem jsme se v rozhovoru dostali přes začátky podniku, období, kdy dramaturgii vedl hudebník, herec a výtvarník Marek Brodský až k budoucím plánům po znovuotevření.“ Říká pro Muzika.cz kytarista a zpěvák Mrakoplaše Martin Kalenda.

Mrakoplaš, pojmenovaný po stejnojmenném mágovi z fantasy románů Terryho Pratchetta, připravuje také 10. ročník benefiční akce Mrakoplaš kontra Alzheimer, tradičního koncertu na podporu výzkumu léčby Alzheimerovy choroby, který proběhne v září tohoto roku. Do konce online turné po klubech českých zbývají už jen dva díly. Čtvrtou eŠňůru s alternativně bluesovou čtveřicí si můžete pustit na Facebookové stránce nebo YouTube kanálu kapely v neděli 25. dubna od 20:00.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments