Motorkářská banda 100 na 100 radí: „Poslouchejte český rock, stojí za to!“

Kapela 100na100 je poměrně nové seskupení ovšem složené z muzikantských matadorů, kteří mají něco za sebou v jiných projektech. Přesto vydali dvě alba a na třetím se intenzivně pracuje. V poslední době kapela sype songy pro motorkáře některé včetně klipů, které jsou venku a další se chystají.

100na100

Tak jak jste vznikli, kdy to bylo a kdo za tím stojí?

Dali jsme to dohromady teprve před třemi roky, partičku jsme dávali dohromady s mým kamarádem Tondou Richterem, se kterým jsme hrávali už jako kluci. Po letech jsem se vrátil k hraní. Kdysi jsem měl úraz na ruce a naposledy jsem hrál na vojně, což bylo ještě za minulého režimu. Ale vždycky se mi stýskalo po muzice a před cca 5 lety, vlastně po 30 letech, jsem znovu vzal do ruky kytaru a začal jsem cvičit a skládat. Moje dcera Naty se chytla mikrofonu, naštěstí má talent, no a pak se přidal Tonda Richter a přizvali jsme ostatní, Pavla Salingera s bicíma a Tondu Kobližku s basou, aby nám nebylo smutno.

Co váš styl, bylo jasno hned nebo teprve čas „otupil ostrý břit“ jak se říká?

No styl, to je složitá věc, jednoznačně „kytarovka“, ale někdy se necháváme unést. Máme na albech hard rock, balady taky kytarovou lidovku a napsali jsme jednu ukolébavku pro rockové maminy, ale dá se říct, že pojem hard rock nás vystihuje.

A teď motorkáři, máte song Motocats a teď nově motorkářskou modlitbu „Otče náš ty na mašině“, je to nový směr? Koho to napadlo?

Motorkáři jsou obecně skupina nakloněná hard rocku, který máme rádi a který hrajeme. Já se mezi motorkáře řadím, jezdím enduro, jednou až dvakrát ročně do Rumunska do země zaslíbené enduru. Mám v komunitě spoustu přátel a inspirací.

A tak vznikl Motocats?

Vůdkyně gangu motokoček Gita Bosoková chtěla pro svůj klub „Motocats“ hymnu, na kterou by holky mohly zapařit. Myslím, že měly i nějakou výzvu nebo soutěž na Facebooku, kam jim lidé mohli dávat náměty na text jejich hymny, no a Gita se dostala k našemu CD a oslovila nás, a nám se moc líbilo napsat holkám hymnu.

A „Otče náš“ pro motorkáře vznikl, protože se modlíš, než sedneš na motorku?

No vlastně se nemodlím, jsem ateista, ale každý, kdo má motorku ví, že s adrenalinem je spojené riziko a svým způsobem se trochu uvnitř i nenáboženským způsobem modlí a očekává, že k němu bude osud milostivý.

Co covery?

Když je song povedený a lidi ho znají a my ho máme rádi, tak s chutí hrajeme. Udělali jsme Born to Be Wild s vlastním českým textem, tak snad jsme to nepo.rali (smích).

Bude klip?

Uvidíme, jak se to bude líbit fandům, vezmu kameru na helmu a můžu točit ?.

Co děláte v téhle době karantén a zákazů koncertů?

Roušky šít neumíme, sotva udržíme nástroje (smích). Ale nechceme se hudebně unudit. Vypadá to, že natočíme z posledních novinek tři klipy. Chystáme aranžmá a scénáře, a jakmile to půjde, jdeme točit. A bude se na co těšit.

Máte něco pro své fanoušky. Chcete jim něco vzkázat?

Poslouchejte hudbu a hlavně českou, český rock, stojí za to. A koukejte na muzika.cz, jestli chcete být v obraze.

No to byl parádní závěr. A my se přidáme k vám a pomůžeme vám natočit klip. Doufám, že s námi budete počítat…

100na100, "Otče náš", modlitba za sezónu
100na100, MOTOCATS #HYMNA
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments