Monkey Bussines zazní v novém filmu

Do kin míří hudební komedie Bourák, pod kterou je podepsán režisér Ondřej Trojan. Premiéru bude mít 11.června a právě Monkey Business se starají o hudbu. Kdo by však čekal jejich funky, bude patrně překvapen, neboť zde zvolili jednodušší hudební styl a to rockabilly, kde už podle volného překladu „venkovské houpání“, jde o styl, který vznikal v polovině minulého století a jeho prvkem je rychlý houpavý rytmus.

„Já v hudbě nemám žádný překážky a zábrany, baví mě jakákoli dobrá hudba. Dokonce i v dechovce, v dobrý dechovce, jsem našel zalíbení,“ říká kapelník Monkey Business Roman Holý, který přivítal spolupráci s Trojanem, jehož filmy podle vlastní slov „má prostě rád“.

Roman Holý

„Komunikovali jsme s Ondřejem přes mail a telefon, já jsem ty skladby nahrával. Oprášil jsem kytaru a ty písničky jsem i zpíval a některé pak zůstaly ve filmu v nezměněné podobě té první verze, toho emočního výbuchu.“ popsal Holý vznik hudby k filmu.

Jasno měl také v tom, kdo bude songy ve stylu rockabilly zpívat. Vsadil na kamarády, Matěje Rupperta, Tonyu Graves a Terezu Černochovou. Pod dohodě s Ondřejem Trojanem k nim přidal ještě Žofii Dařbujánovou.

Monkey Bussines