Mišík proměnil 6 nominací na 6 vítězství

Udílení hudebních cen Anděl se nesl ve znamení triumfu Vladimíra Mišíka, který své album Jednou tě potkám suverénně proměnil ze šesti nominací na šest sošek. Zvíře jménem podzim získali dvě ceny. Do Síně slávy byl uveden hudební publicista Jiří Černý.

Předávající nechávali sošky Mišíkovi v restauraci Vegtral na pražské Letné, neboť bydlí poblíž. Tu první mu donesly manželka Eva Mišíková a dcera Barbora Mišíková, další pak režisér Jan Hřebejk, moderátorka a zpěvačka Emma Smetana nebo zpěvák Miro Žbirka. „A kterej ty seš z Beatles?“ zeptal se ho žertovně Mišík.

„Já moc nejsem na ty recepce, medaile a tak,“ řekl zpěvák v jedné z šesti děkovných řečí. „Samozřejmě to album není jen moje zásluha,“ doplnil později, když už sošky rozděloval mezi muzikanty a producenta alba Petra Ostrouchova, jinak právníka a hudebníka. „Chtěl bych poděkovat Vláďovi, že s námi natočil desku, o které dlouho říkal, že bude jeho poslední, a my doufáme, že poslední nebude,“ doplnil Ostrouchov.

„Já nemůžu dejchat,“ žertoval Mišík, když od svých synů dostal posledního Anděla. „V mém věku je to úžasná záležitost. Děkujeme akademii, zvukařům v Sonu, kamarádům, chlapcům muzikantům, vydavateli a všem, co nám ty ceny přinesli, protože jsou fajn,“ rozloučil se Mišík v závěru pořadu.

Vladimír Mišík
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments