Mick Jagger a Jimmy Page se neshodnou, kde nahráli skladbu "Scarlet" od Rolling Stones

Není to tak dávno, co jsme v našich novinkách psali o dřívější spolupráci kytaristy Led Zeppelin a Rolling Stones při tvorbě skladby "Scarlet". Té dávají "Stouni" v poslední době nový kabát, ale zdá se, že není úplně jasné, kde byl natočen původní originál této skladby.

Dříve nevydaná věc je součástí rozšířené verze alba "Goats Head Soup" z roku 1973, které vyšlo minulý měsíc a na které pracoval kdysi i Jimmy Page.
Kromě původní verze, ke které vyšlo video s hvězdným Paulem Mescalem, proslaveným z TV adaptace románu Normal people, vyšly i dva remixy, na kterých se podíleli The Killers a The War On Drugs.

Ale vyvstal nový problém, jelikož se Mick Jagger a Jimmy Page nemohou shodnout, kdy byl originál skladby natočen. Frontman Rolling Stones přísahá, že to bylo v Olympic Studios v Londýně, zatímco kytarista Led Zeppelin trvá na tom, že to udělali ve sklepě Ronnieho Wooda, i když ten v té době ještě nebyl členem Rolling Stones.

„Tuhle jsem mluvil Jimmy Pagem a povídám, že jsem si jistý, že to bylo v Olympic. A on na to že ne, že si na to dobře vzpomíná, že prý to bylo ve sklepě u Ronnieho Wood,“ řekl Jagger pro časopis Rolling Stone.

„Já na to, že je pak divné, že tam Ronnie nehraje, ne? Ronnie není žádný plachý kytarista nebo basák. No a Jimmy že ne, že si to pamatuje že to bylo v tom sklepě. No nic, jsem tam já, Keith, Jimmy...“ dodal Jagger.
No, přiznejme si, že úctyhodný věk obou pánů je omlouvá. Své si přidal nakonec Keith Richards:

„Já si vybavuji, že jsme přišli do studia zrovna ve chvíli, kdy svou nahrávací frekvenci dotočili Led Zeppelin. Akorát odcházeli a my nahrávali po nich. A já si myslím, že se Jimmy rozhodl prostě zůstat s námi. Vlastně jsme to nenahrávali jako skladbu, bylo to jen demo pro zachycení pocitů nebo nálady, ale vyšlo to docela dobře. Aby ne s takovou sestavou, tak jsme to použili.“

Rozšířené vydání alba "Goats head Soup" obsahuje 10 dříve nevydaných skladeb a celý koncert z roku 1973, kdy album vyšlo. Teď se dostává na trh po dubnové novince "Living In A Ghost Town", kterou "Stouni" vydali jako první novinku po osmi letech a nahranou v době pandemické.

Jimmy Page - Mick Jagger
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments