Michal Prokop vydá nové album "Mohlo by to bejt nebe..."

Před nedávnem se na svém Facebooku sám Prokop přiznal, že dokončil nové album, což vzápětí potvrdilo i vydavatelství Supraphon. Michal Prokop natočil album tradičně společně s kapelou Framus Five a datum vydání je plánováno na 28.května. K dispozici bude v digitální podobě, jako CD a jako vinyl.

Album "Mohlo by to bejt nebe…" vychází devět let od předchozí studiovky "Sto roků na cestě" a objeví se na ní celkem třináct skladeb, mimo jiné s texty Jiřího Žáčka nebo Prokopova tradičního spolupracovníka, zesnulého Pavla Šruta. Své místo zde našla také na minulém albu nepoužitá píseň Petra Skoumala právě se Šrutovým textem.

Z krátkých ukázek zveřejněných na webu Supraphonline lze usuzovat, že "Mohlo by to bejt nebe" bude barevnou žánrovou směsí, zdatně se pohybující od typického blues přes svižný rock, blues rock či jazz a náznak karibských rytmů až k zamyšlenému písničkářství. Nepřeslechnutelný zůstává podíl muzikantových spoluhráčů z Framusu, výrazní jsou zejména houslista Jan Hrubý a kytarista Luboš Andršt.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments