Michal Prokop připravuje festival Krásný ztráty Live a nové album

Jak jsme vás už před časem informovali v novinkách, tak Michal Prokop vydá v květnu nové album Mohlo by to bejt nebe a v srpnu chystá ve Všeticích festival Krásný ztráty Live. Nyní byl, podle zástupců agentury Joe's Garage, zveřejněn pilotní singl alba Má vlast, k němuž byl natočen videoklip. V hlavní roli se v něm objevila herečka Vilma Cibulková.

V novém albu se Michal Prokop vrací ke svým hudebním kořenům, blues a soulu 60. let minulého století, ovšem v současném zvukovém kabátě. Nahrávka naváže na zatím poslední devět let staré studiové album Prokopa a jeho kapely Framus Five s názvem Sto roků na cestě, které vyšlo v roce 2019 poprvé v podobě vinylového dvojalba. Na podzim se pak chystá se skupinou Framusi Five na turné po naši republice, kde na každém koncertu pokřtí své album.

Kromě alba se rozhodla tato pěvecká legenda uspořádat i festival Krásný ztráty Live. Dvoudenní přehlídka, na které již tradičně dochází k neobvyklým žánrovým i generačním setkáním, bude symbolicky zahájena 13. srpna, tedy v den jeho pětasedmdesátých narozenin. Třetím rokem se konají Krásný ztráty Live na statku ve středočeských Všeticích na Benešovsku.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments