Michal Prokop pokřtí nové album v den svých 75. narozenin

Legendární zpěvák Michal Prokop nehraje s časem o závod, ale naopak věří, že v sobě má dost sil na koncertní vystupování. Aktuálně se může pochlubit novým albem Mohlo by to bejt nebe..., které začal natáčet už před pandemií a které hodlá pokřtít 13. srpna, tedy v den svých 75. narozenin.

„Že se to sešlo s výročím, mi připomněl na vydavatelství Karel Deniš, když se začalo loni o desce jednat. Rozhodně jsem to tak nemyslel, je to náhoda,“ uvedl ke křtu Prokop.

Natáčelo se převážně on-line v různých domácích studiích a nahrávání ovlivnila zdravotní indispozice kytaristy Luboše Andršta, jehož party převzali Pavel Marcel a Michal Pavlíček.

„Michal v písni Neříkej předvedl, jak to vypadá, když jeden velký kytarista skládá poctu druhému,“ řekl Prokop pro ČTK. Pilotním singlem alba se stala skladba Má vlast, k níž byl natočen videoklip. V hlavní roli se v něm objevila herečka Vilma Cibulková. Naposledy vystupoval Prokop před publikem loni na začátku října.

„Čím jsem starší, tím více potřebuju nějaký vnější impulz. Ve svém věku už nemám pocit, že bych něco měl, že něco musím. V tomhle případě byl vnějším impulzem jeden konkrétní dada text Věnovaní, který napsal Tomáš Roreček. Když jsem ho spolu se spoustou jiných textů dostal, zaujal mě natolik, že jsem si k němu sedl a za dvě hodiny jsme měl písničku vymyšlenou. A od toho momentu jsem chytil vítr do plachet,“ uvedl zpěvák.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments