Michael Krásný vydává druhé album s názvem 20:20

Kontrabasista, baskytarista, zpěvák Michael Krásný byl rovněž dlouholetý doprovodný hráč trumpetisty Laca Decziho. V současnosti vydává druhé sólové album s výmluvným názvem 20:20. Po převážně instrumentálním debutu Doing What I Do (2016) vytvořil Krásný vokální jazzové album s žánrovými přesahy. Album 20:20 přináší osm skladeb, Krásného autorských kusů (Just A Man, Night Voices) i přeranžované jazzové a popové skladby (We Found Love, Sway, Spain, Nature Boy, All Of Me a This Masquerade).

„Nejsem stylově úplně vyhraněný. Samozřejmě je mi nejblíže jazz, ale mám strašně rád i pop. V New Yorku jsem hrával s různými svatebními kapelami a neskutečně mě to bavilo. 20:20 stmeluje jazz a dává desce charakter, uslyšíte však také prvky dalších hudebních stylů jako bossa nova, samba, funk, rock... “. Říká k žánrové rozmanitosti Krásný.

Nápad na vydání desky 20:20 se zrodil před dvěma lety, vzhledem k dalším projektům ale realizaci Krásný odkládal. Pandemie koronaviru ho uvěznila na jaře tohoto roku doma v New Yorku, díky volnému času se mohl pustit do práce. Koncem května byla v brooklynském studiu Atomic Sounds natočena část desky s hosty - bubeníkem Jeremym Gaddiem (Hiram Bullock, Alicia Keys, Richard Bona, Roy Ayers, Harry Belafonte, Backstreet Boys...), který s Krásným spolupracoval i na prvním albu, pianistou Shedrickem Mitchellem (Whitney Houston, Aretha Franklin, Stevie Wonder, Chaka Khan, Maxwell, Jay-Z, R-Kelly, Terrance Blanchard, Kenny Garrett, Christian McBride...) a bubeníkem Joe Nerem, se kterým se Krásný setkal v doprovodné kapele Petera Cincottiho. V Praze pak byla dokončena její podstatná část i s českými hudebníky, kteří s Krásným spolupracovali v dřívějších projektech.

Na albu 20:20 přizval pianistu Jana Uviru (Laco Deczi & Celula New York), kytaristu Adama Tvrdého, trumpetistu Miroslava Hloucala, saxofonistu Zbyňka Polívku a bubeníka Martina Linharta. Nedílnou součástí byl odborný dohled producentů Davida Vostrého a Jiřího Vidasova. Michael Krásný pochází z hudební rodiny, od dětství hrál na klavír, ve dvanácti letech založil s bratrem první kapelu a vzal do ruky basovou kytaru. Po lidové konzervatoři, vyhraných soutěžích a oceněních zahájil studia na Ježkově konzervatoři v Praze. Od roku 2012 je dvorním basistou Laca Decziho a jeho Celuly New York. Spolupracoval s americkým zpěvákem a jazzovým pianistou Peterem Cincottim a mnoha českými umělci jako Vojtěch Dyk, Dan Bárta, Ondřej Ruml, Milan Svoboda, Ondřej Pivec, Yvetta Blanarovičová, Brian Charette, Chris DePino, Elisabeth Lohninger, Michael V, Štěpán Markovič, hrál v kapelách Šavle Meče, Benedikta, Krucipüsk, Duende, Psychonaut, Expedice Apalucha nebo Gaia Mesiah.

Zasílání
Upozornění na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Nejvíc hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Marie Svo
Marie Svo
31. 12. 2020 15:48

Krásná píseň, krásný Michael Krásný, krásný pes a krásná Praha = krásný klip