McCartney natáčí dokument o studiích Abbey Road

Nejde však o slavného exbeatla, ale o jeho dceru Mary. Fotografka Mary McCartneyová se rozhodla natočit celovečerní dokumentární film o legendárním londýnském nahrávacím studiu Abbey Road. Dokument ponese název "If These Walls Could Sing" a podle agentury DPA jde o první celovečerní dokument o slavném místě, kde Beatles natočili většinu svých písní. Však jej také proslavili tito chlapci svým stejnojmenným albem z roku 1969. Ano, je to ten slavný přechod, po kterém Brouci kráčí.

„Některé z mých prvních vzpomínek pocházejí z doby, kterou jsem trávila na Abbey Road. Už dávno jsem chtěla vyprávět příběh tohoto historického místa,“ dodala umělkyně, která se narodila jako nejstarší dítě McCartneyho a jeho už zesnulé ženy Lindy. Dokument má podle jeho tvůrců obsahovat rozhovory s mnoha známými osobnostmi, pohled do zákulisí i skvělou hudbu. Na nový film se těší i nynější šéfka studia Isabel Garveyová.

„Kdyby tyto zdi mohly mluvit. Už jsem přestala počítat, kolikrát jsem tato slova už slyšela,“ řekla v narážce na název filmu.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments