LIMETALL zahraje Ocelové město (Citron) a očekává právnickou bitvu!

V sobotu 18. září se v Ostravě uskuteční festival Sorfest, kde se na dvou scénách představí kapely Limetall, Ingott, Skral, Dark Gambale, Krucipüsk, Cocotte Minute, Sjetý gumy, Kryptor, Nahum, Plexis a na závěr Illuminati.ca & Jana Uriel Kratochvílová.

V rámci doprovodné zóny na Loděnici pod hradem je umístěna třetí scéna festivalu, kde zahrají úspěšné skupiny mezinárodní hudební soutěže Líheň z minulých let - Září, Vadim Windy, The Pant a Coincidence.

„Ten festival mám moc rád, protože je prostě jiný. Panuje tu přátelská, skoro klubová atmosféra, ovšem ve velkém formátu. Hraje se na dvou pódiích v úžasném prostředí Slezskoostravského hradu a lidi se tu baví jako jedna velká rodina,“ říká Jura Šperl, který se objeví nejen v sestavě Limetallu ale i své vlastní kapely Ingott

„Koncerty na Ostravsku jsou pro nás vždycky něčím výjimečné a mají náboj. Ingott na svůj karvinský původ nikdy nezapomněl, máme tady řadu věrných fanoušků a tak dáváme vždy něco k dobru. Tentokrát zařadíme do playlistu songy z CD Na cestě do nebe, která zvítězila v anketě Nejlepší album roku 2019 renomovaného časopisu Spark,“ uvedl ke své kapele Šperl. Na letošním Sorfestu se právě Ingott chystá natočit klip, který natočí věhlasný režisér David Beránek, který v minulosti točil pro Kabát klip k písni Dole v dole a na svém "účtu" má také spolupráci s kapelami Pretty Maids, Bonfire, nebo ostravským bardem Jarkem Nohavicou.

O překvapení však nebude nouze ani v playlistu Limetallu, který jak známo vznikl díky roztržce čtyř členů Citrónu s tehdejším bubeníkem Radimem Pařízkem. Právnící obou kapel bedlivě hlídají využití té které skladby a právě tut sobotu se Limetall pustí do odvážného boje.

„Rozhodli jsme se mimořádně jen na Sorfestu zahrát Ocelové srdce od Citronu, což sice potěší publikum, ale ne už tak naše právníky,“ dodal Jura Šperl ke kontroverzní skladbě, která patří mezi ty nejlepší, které obohatili českou rockovou scénu.

Zasílání
Upozornění na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Nejvíc hlasů
Inline Feedbacks
View all comments
Karel Benatzky
Karel Benatzky
16. 9. 2021 22:01

To Juro dopadne dobře ale to je spíš moje zbožné přání