Lenka Dusilová získala 3 sošky Anděla

Zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová se moc vyjadřovat neumí nebo nechce, ale jakmile zazpívá, není rok, ve kterém by si neodnesla nějakou cenu. Nejinka tomu bylo i na hudebních cenách České hudební akademie (ČHA). Se svým albem Řeka využila tři ze čtyř nominací. Uspěla v kategoriích Album, Sólová interpretka a Skladba, kterou ovládla díky písni Vlákna.

„To, jak jednoznačně Řeka u akademiků uspěla, jen potvrzuje, že se Lence Dusilové povedla výjimečná nahrávka. Přestože dnešní doba a hudební průmysl stojí a padá především s produkcí singlů rychlé spotřeby, albem roku se stalo komplexně vystavěné dílo, které vyžaduje nerušený a pozorný poslech v celku. A které tu bezesporu vydrží déle než jeden rok,“ uvedl předseda ČHA Honza Vedral.

Do síně slávy cen Anděl akademici zvolili Roberta Křesťana. Kromě vstupu do síně slávy získala jeho kapela Druhá tráva ocenění v kategorii Folk za nahrávku Díl první, která vznikla ve spolupráci s britským producentem Eddiem Stevensem. Ceny udíleli v přímém přenosu České televize. Vzhledem k protipandemickým opatřením se ceremoniál uskutečnil bez publika, pouze za přítomnosti nominovaných umělců, kteří předem nahráli speciální vystoupení.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments