Lenka Dusilová vydá v listopadu album "Řeka"

Lenka Dusilová po nahrávce "V hodině smrti" přichází s novým albem pod názvem Řeka, které vyjde 6. listopadu. Jde o desku, kterou vydává po šesti letech. Fanoušek si přijde na nový repertoár, nový zvuk s novým teamem a určitě řadou osobních zpovědí.

„Album "Řeka" je plavbou skrze různobarevné hudební imaginace, které jsou z části inspirovány mikropříběhy a nekonkrétními ozvěnami mé rodové linie a mou současnou realitou, ve které se učím víc věřit svým schopnostem a přírodním zákonitostem. Některé skladby vznikly z empatie a obdivu k síle a umanutosti žen, které se snažily ochraňovat svoje rodiny a naději v toku různorodých událostí, jež nemohly ovlivnit. Nemalá část materiálu vznikla též při putování po ohrožených památkách bývalých Sudet, které jsme navštívili v rámci projektu Monument/um. I jejich příběhy často rezonují s mým tématem. Album se jmenuje jednoduše "Řeka", protože metaforicky odráží různorodou dynamiku a vlastnosti systému, který je ovlivňován svým okolím - terénem, počasím a přirozenými i nepřirozenými ději v krajině. Tímto je každá "řeka" jedinečná,“ vyjádřila své pocity k desce Lenka Dusilová.

Konečnou zvukovou podobu dal desce Aid Kid, jinak beatmaker Ondřej Mikula, producentem je Petr Ostrouchov a poté, co deska vyjde na CD a digitálně, se měsíc poté dočká vydání na vinylu v distribuci Supraphonu. No a pokud tomu dovolí okolnosti, dočká se v prosinci i slavnostního křtu.

Lenka Dusilová
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments