Lenka Dusilová je se 4 nominacemi favoritkou cen Anděl

Jasným leaderem letošního 30. ročníku cen České hudební akademie Anděl je zpěvačka a skladatelka Lenka Dusilová. Její album Řeka zaujalo akademiky ve čtyřech kategoriích. Slavnostní ceremoniál cen, které vyhlašuje Česká národní skupina Mezinárodní federace hudebního průmyslu, kterou tvoří odborníci z celého spektra hudební branže z řad muzikantů, dosavadních držitelů Anděla, hudebních producentů, novinářů, dramaturgů i pořadatelů koncertů. Vyhlášení se bude konat 29. května a odvysílá jej v hlavním vysílacím čase Česká televize. Jak za pořadatele informovala Nikol Klevcovová, předáváním bude provázet Ewa Farna.

Dusilová akademiky zaujala svou pátou sólovou deskou Řeka. Nahrávku natočila ve studiích Sono v producentské dvojici tvořené Petrem Ostrouchovem a Ondřejem Mikulou zvaným Aid Kid, muzikantem spjatým s progresivní elektronickou scénou. V prestižní kategorii Album je Dusilová nominována společně s písničkářem Jaromírem Nohavicou, který zaujal deskou Máma mi na krk dala klíč, a se skupinou Tata Bojs s albem Jedna Nula. Ze stejné trojice interpretů budou akademici ve druhém kole hlasování vybírat také v kategorii Skladba. Kromě toho má Dusilová šanci stát se Sólovou interpretkou a proměnit nominaci i v kategorii Alternativa a elektronika.

„Nejvíce šancí letos mají známá a v historii cen již tradiční jména. Při bližším pohledu je ale zřejmé, že nominace pro třicátý ročník Andělů jsou velmi rozmanité a že ani o něco méně známí muzikanti, kteří si svou loňskou tvorbou rozhodně zasluhují pozornost, nezůstali akademiky nepovšimnuti. Rozhodně tak platí, že u nás v roce, který byl pro živou kulturu obzvlášť těžký, vznikla celá řada výjimečných alb. Každá z 32 nahrávek, které se hlasy akademiků dostaly do nominací, stojí bez ohledu na žánry za pozorný poslech,“ podotkl předseda Rady ČHA Honza Vedral.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments