Lednicko-Valtický hudební festival napříč hudebními žánry

Již popáté rozezní zámecký areál, který je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, nevšední mix melodií. Dorazí interpreti vážné i lidové hudby, což činí festival zajímavějším. Uskuteční od 3. do 17. října a nabídne osm koncertů včetně vystoupení Čechomoru či slovenské formace Janoska Ensemble a bohatý doprovodný program.

„Letošní ročník festivalu bude o objevování, dynamice a různorodosti. O tom, jak inspirativní a tvůrčí je pro klasickou hudbu propojení s lidovou tradicí," upřesnil umělecký ředitel festivalu Jiří Partyka.

Program tentokrát nabídne turecký Borusan Quartet nebo jiné komorní těleso, slovenský Janoska Ensemble. Mezi dalšími interprety nebude chybět španělská kytaristka Andrea Gonzalez Caballero, Lobkowicz Trio ve složení Jan Mráček, Ivan Vokáč a Lukáš Klánský, dirigent Jan Kučera nebo soubor FolkloreClassic s houslistkou Markétou Janouškovou.

V prostorách se představí také cimbalista a flétnista Jan Rokyta vůbec poprvé společně se zpěvačkou Klárou Blažkovou, multižánrový Janáčkův komorní orchestr s Ensemble Fair nebo Ostrava Klezmer Band, který přináší nevšední zpracování židovských písní a východoevropských tanečních skladeb s přesahy do latinskoamerické a jazzové hudby. Festival uzavře Čechomor, který zahraje jak proslulé písně z alba Proměny, tak i nové nahrávky s úpravami Adama Szaby, a to za doprovodu Moravské filharmonie Olomouc.

Lednicko-Valtický Hudební festival 2020
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments