LADY KATE: „Nejsme český Nightwish!!!“

Gothic metalová kapela z Vysočiny je na scéně od roku 2007. Koncertuje nejen u nás a našich slovenských sousedů, ale také na Ukrajině, v Německu či Holandsku. Lady Kate hraje vlastní tvorbu s anglickými texty a jejich skladby už hrály i v tuzemských radiích i TV.

Lady Kate založil Ondřej „Plešoun“ Němec, bubeník a zároveň manažér kapely, se kterým jsme si kapelu více přiblížili. Mimochodem, pro osvěžení informací, první album spatřilo světlo světa v roce 2009 a neslo název „Forever“, v lednu 2010 pak vydali své první DVD s názvem „Rock Show“.

Lady Kate

Jaké byly začátky?

V listopadu to bude třináct let. Jak to tak bývá, i u nás došlo k různým změnám na postu kytar a zpěvu a v současné době hrajeme ve složení Aneta Anett Nosková (zpěv), Standa Stanley Habich (baskytara), Jaroslav Jaris Jelínek (kytara), Ondřej plešoun Němec (bicí).

Jaký máte názor na covery různých kapel?

Tak to je věc názoru, dost dlouho jsme nesli nálepku českých Nightwish, jelikož i my jsme měli v kapele operní zpěv a docela nám ta nálepka vadila, ale nikdy jsme neholdovali různým coverům a předělávkám. Snažíme se dělat vlastní muziku, ale na posledním CD se přesto jeden cover objevil.

Dostali jsme totiž nabídku od jedné velké produkční agentury v ČR, kde chtěli od Lady kate jednu cover skladbu a pokud se jim to bude zamlouvat, tak navážeme spolupráci. Do studia jsme šli s celou deskou a to trvalo cca 4 měsíce a agentuře se to zdálo moc zdlouhavé, tak ze spolupráce sešlo, ale tuto skladbu jsme na CD už nechali.

Na jaké vystoupení po boku např. známých kapel rádi vzpomínáte?

Tak to bychom tu za ty roky jmenovali spoustu koncertů, ale super byl Masters of Rock 2012, kde jsme vystupovali na hlavní stage a v zákulisí jsme měli pokec právě s členy kapely Nightwish, kdy jsme kšeftovali s pivkem.

Jinak super koncert s kapelou Xandria, několik společný koncertů s kapelou DOGA, ŠKWOR, ARAKAIN, DYMYTRY, WELICORUSS, KREYSON, apod. Mimochodem, na Maters Of Rock jsme vystupovali v minulosti 4x a vždy to bylo super a samozřejmě i skvělé kapely.

Natočili jste už i nějaké klipy, jaký nám představíte?

Tak asi ten poslední klip z loňského roku s názvem Enormia, ale na stránkách nebo YouTube jich najdete více.

Máte odkaz na web a facebook?

Ano, official web je www.ladykate.cz a odkaz na facebook https://www.facebook.com/ladykateband/
Tam se o nás dočtete asi víc, pokud bude zájem.

Určitě, jen co se začne opět hrát...

Autor článku: Milan Krčil (HEY rádio)

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments