Kytarový mág Pavel Hanus vydává svůj nový klip a vánoční koledy

Kytarista legendární rockové kapely CITRON, představuje 9.12.2020 svůj nový klip ke skladbě "Rising Force" známého švédského kytaristy Yngwieho Malmsteena. Právě Malmsteen byl jedním z kytaristů, kteří Pavla v jeho začátcích inspirovali a rozhodnul se mu tímto klipem vzdát hold.

Fanoušci Pavla Hanuse, kteří ho znají především jako multiinstrumentalistu, se mohou tentokrát těšit i na jeho zpěv. Pavel si troufnul tuhle skladbu nazpívat po samotném Joe Lynn Turnerovi, který ji zpívá v originále. Videoklip se natáčel v rázovité krajině na Karvinsku, přímo na uhelných kalištích, které dodávají klipu temnou atmosféru. I přesto že Pavel zde všechno hraje sám, tak je to taková malá předzvěst toho, že během příštího roku by chtěl kromě vystupování s CITRONem, Tanjou a BOHEMIAN METAL RHAPSODY vyjet na pár koncertů se svoji doprovodnou kapelou (Muzika.cz informovala).

Kromě vlastní instrumentální tvorby především z jeho posledního alba „MCMLXXXVII“ se můžou fanoušci na koncertech těšit také na pár coverů (například "Scarified" od RACER X), ale i také zpívané věci, jako například klasika "Child In Time" od DEEP PURPLE.

Současně v pondělí 14.12.2020 vypouští do světa video koledy "Půjdem spolu do Betléma", kterou v rockovém provedení nahrál se svými nadějnými kytarovými žáky v projektu zvaném O.P.E.R.A. Projekt vznikl v ZUŠ Bohuslava Martinů v Havířově, kde Pavel pedagogicky působí. Posledním letošním videem bude skladba "La Catedral" Paraguayského skladatele Agustína Barriose, kde zase poznají fanoušci Pavla s klasickou kytarou s rockovým doprovodem. Toto video bude zveřejněno během letošních Vánoc. Bližší datum bude upřesněno.

PAVEL HANUS odkazy: YouTube / Facebook / Instagram.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments