Křesťanova Druhá tráva "přibrzdila" vydání nové desky

Nedávno byla vidět aktivita kapely Druhá tráva na sítích stran jejich nahrávacích aktivit. Díky pandemii je však vše tak trochu nakonec jinak. Původně se Druhá tráva v čele s Robertem Křesťanem chystala vydat nové řadové album, a to v podobě dvojalba. Na první disk uvažovala zařadit covery skladeb autorů, kteří ovlivnili zpěváka Křesťana, druhý disk měl obsahovat nové autorské písničky. V létě přerušili spolupráci s producentem Eddiem Stevensem a proto se rozhodli vydat mix obou pod názvem Díl první a s pokračováním počkat na příští rok.

„Původně jsme zamýšleli vydat dvojalbum, koronavirus nám ale v dokončení toho projektu zabránil. Takže název Díl první myslím mluví za všechno, protože po dílu prvním většinou přichází díl druhý,“ uvedl zcela logicky Křesťan.

Britský producent Stevens je podpesán pod kapelou Moloko nebo zpěvačkou Róisín Murphy, trip hopovými Zero7 nebo Janou Kirschner.
„Měl zásadní roli, určoval zvuk a aranže každé jednotlivé písničky, takže každá z nich se natáčela při jiném rozestavění mikrofonů a kapely. Využil potenciál kapely, věděl, čeho jsme schopni. Sami bychom asi takovou odvahu neměli. On je člověk s jasným názorem, který dokáže vysvětlit a prosadit,“ uvedl hráč na banjo Luboš Malina.

Stevens umocnil osobitý zvuk Druhé trávy a obohatil jej o věci často typické pro elektronickou muziku či jiné žánry než je bluegrass Druhé trávy.
„Myslím, že část posluchačů to asi nepřijme, ale věřím, že tomu po čase přijdou na chuť,“ podotkl Robert Křesťan.

Druhá tráva - Robert Křesťan
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments