Končí ostravské centrum zábavy COOLTOUR

Po desetilété činnosti se zavírá definitivně kulturní centrum Cooltour. Ten vznikl v dubnu 2011 původně jako satisfakce za neúspěšnou kandidaturu Ostravy na titul Evropské hlavní město kultury. V průběhu následujících deseti let se stal významným místem pro mnoho nejrůznějších komunit. Jeho prostory uvítaly nespočet umělců a umělkyň z hudebního, divadelního, ale třeba i marketingového nebo gastronomického světa. S otevřením takzvané Cool zahrádky získali návštěvníci i lákavý venkovní prostor, který nabízel kulturní vyžití v podobě letního kina či táboráků uprostřed města.

Podle slov vedení klubu k tomuto rozhodnutí vedla současná pandemická situace pouze částečně, neboť okolností uzavření centra bylo více.

„Tím nejdůležitějším důvodem bude asi naše přesvědčení, že jsme dosáhli stropu toho, co se dá za existujících podmínek v našem oboru v Ostravě rozvíjet. Za nás Cooltour splnil svou funkci a naplnil vize, se kterými byl zakládán, a ukázal Ostravě a aktivním lidem, co je možné i nemožné. Jaké jsou reálné parametry a možnosti nezávislé kulturní organizace,“ uvedli členové cooltourního týmu v prohlášení.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments