Koncert Národ sobě - kultura tobě byl nejsledovanějším pořadem ČT art

Podle mluvčí České televize Karolína Blinkov se přímý přenos sobotního koncertu Národ sobě - kultura tobě z Národního divadla stal nejsledovanějším pořadem od spuštění kulturního kanálu ČT art v roce 2013. Multižánrový festival konaný v historické budově ND, který propojil zpěváky, tanečníky, hudebníky a herce i nejrůznější hudební styly od klasické přes taneční hudbu, pop, rap či beatbox, sledovalo průměrně 375.000 diváků.

„Dosud nejsledovanějším přenosem bylo divadelní představení Sluha dvou pánů vysílané na ČT art letos 13. února, které vidělo 248.000 diváků,“ uvedla Blinková.

V divadle vzniklo šest různých scén. Program zaměřili na prolínání žánrů a překvapivou spolupráci známých protagonistů z různých oborů.

„Statisíce sledujících diváků jsou důkazem, že kultura je pro nás i v těžkých chvílích důležitá. Udělali jsme radost velkému počtu diváků, z čehož máme zas radost my. Jediné, co chybělo, byl potlesk publika. A ten si zaslouží všichni účinkující, lidé z organizačních týmů a mnoho jednotlivců i institucí,“ uvedl David Gaydečka, jeden z iniciátorů koncertu a producent festivalu Metronome Prague.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments