Klavírista Jan Vesely vydává debutové album MOOD

Klavírista Jan Vesely vydal debutové album MOOD. Úspěch zaznamenal v minulosti se singlem s Celeste Buckingham k filmu Láska Na Vlásku. Dnes má premiéru i první klip z něj, a to k písni Prolog s SharkaSs. Album bylo pokřtěno netradičně v online prostředí sociálních sítí a vychází pod záštitou PETROF Art Family.

Jan Vesely

Autorské album MOOD se výrazně liší od předchozí tvorby Veseleho. Upustil od dubstepu, kterému se věnoval, celá deska je nyní ve více popovém duchu. Klavírní tóny doplňuje zpěv Anny Julie Slováčkové, účastnice soutěže The Voice Česko Slovensko Valentiny Vlkové, rapperky SharkaSs a hraní violoncellistky Terezie Kovalové. S blogerkou Lady Zikou natočil singl Tak Mi Daj Follow.

„První album je pro mě velký krok do hudebního světa, už to nejsou jen jednotlivé písničky. Je to pro mě i hledání sebe samotného, promítá se v něm i můj osobní vývoj za celé tři roky, které jsem jeho tvorbou strávil. Na albu jsou popové songy, rap i klasika. Mám rád vše a nemyslím si, že v této době je nutné zaměřovat se jen jedním směrem,“vysvětluje Jan Vesely, který rád boří předsudky o pianistech ve fraku. Celé album obsahuje jedenáct písní a je rozděleno na dvě části: první část jsou písně se zpěvem, druhá obsahuje čistě instrumentální skladby. Texty písní vznikaly ve spolupráci s rapperkou SharkaSs. S hudbou pomáhal Sebastian Hádl, který skládal také pro Leoše Mareše nebo Daru Rolins.

Videoklip Prolog natáčel kameraman Jakub Blín, který se podílel například na klipu Emmy Smetany No Fire. V klipu hraje i gymnastka Aneta Holasová, která bude Českou republiku reprezentovat na olympiádě v Tokiu v roce 2021. Text písně je o jedinečnosti člověka, o tom, že každý z nás je originální.

Ačkoliv křest debutového alba narušila situace kolem epidemie, Jan se nevzdal a rozhodl se své album pokřtít online na sociálních sítích. CD na svých sociálních sítích popřál úspěch například herec Lukáš Hejlík s manželkou Veronikou Hejlíkovou, moderátor Jan Musil a mnoho dalších. Patronkou alba je Zuzana Ceralová Petrofová, jednatelka a prezidentka společnosti PETROF.