Kapelu Vesper letos na pódiu neuvidíme

Nejen hard-popovou bandu Vesper dostávají dva covidové roky za sebou do velmi obtížně řešitelné situace. V loňském roce se koncertní sezóna prakticky nerozjela a v tom letošním jsou pořadatelé stále zdrženliví. Členové chystají na podzim další (už šestou) desku. Jak to jde dohromady? Hrát, anebo nehrát?

Kluci mají za sebou navzdory covidu velmi úspěšný rok 2020. Podařilo se natočit tři nové písně a odprezentovat je nejen ve spřízněných rozhlasových stanicích a na sociálních sítích, ale především ve vydavatelství Good day Records manželů Maškových. Jiří a Zuzana Maškovi se vzhledem ke kvalitě předvedených songů rozhodli vyčlenit prostor v redakčním plánu roku 2021 rovnou pro celou vesperáckou desku. Jako producent byl k projektu přizván Ondra Škoch známý kromě své současné kapely Napořád i z dlouholetého působení ve skupině Chinaski.

„Spolupráce s Ondrou si velmi vážíme. Vnesl do naší hudby neotřelé tvůrčí postupy a už se nemůžeme dočkat, až nové písničky představíme světu,“ rozplývá se nad novým způsobem práce kapelník a autor většiny repertoáru Milan Jahodář.

Sladkou tečkou na konec úspěšného roku byla sbírková kampaň na podporu nového alba na Startovači, kdy se Vesperu podařilo vybrat cílovou částku za méně než polovinu vyhrazené doby.

„Jsme našim fanouškům velmi vděční, že do nás s důvěrou vložili své peníze a chceme se jim odvděčit po všech stránkách skvělou deskou. To si ovšem vyžádá i nějakou oběť,“ svěřuje se klávesista a zpěvák Pavel Ladra. A vzápětí dodává, že se kapela pro letošní rok rozhodla pro koncertní pauzu. Důvodů pro to mají pánové celou řadu. Mimo výše zmíněné nepříznivé situace kolem živého hraní obecně se chtějí v průběhu jara a léta soustředit především na precizní výkony ve studiu a tak mnoho času na zkoušení koncertní podoby nových songů už nezbyde.

Vzhledem k tomu, že všechna předchozí alba u Vesperu vznikala jaksi „za pochodu“, lze z tohoto nového přístupu k procesu nahrávání vyčíst fakt, že kluci cítí skutečnou zodpovědnost a za vybrané peníze připravují něco nevšedního.

„Nemůžeme si dovolit zklamat očekávání lidí. Tentokrát přistupujeme k nahrávání úplně jinak. Není to nahodilá tvorba během jednoho týdne ve studiu. Všechno je promyšlené a každá písnička prochází před samotným nahráváním profesionálním předprodukčním procesem,“ podotýká kytarista Martin Jahodář. Co dodat? Snad jen to, že držíme palce a věříme, že všechno zlé je pro něco dobré, a že nás čeká opravdová lahůdka.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments