Kapela Zrní vyráží představit Nebeský klid naživo

Hned po vydání desky Nebeský klid zasáhl kladenskou kapelu Zrní stejný problém jako nás všechny a následovalo odložení turné. Odehráli alespoň tři live streamy, během kterých jim fanoušci poslali přes 220 tisíc korun, a tím jim pomohli alespoň částečně nahradit nečekaný výpadek. Vše se ale vrací do normálu, a tak Zrní opět vyráží koncertovat.

„Živit se muzikou byl vždycky náš sen, ta svoboda, kterou to dává, nezávislost. Zároveň přijetí zodpovědnosti, že je to jenom na nás. A teď se představil novej prvek, kterej tu křehkost ještě zvyšuje a staví to zároveň trochu na hlavu. Omezení shora. Už to není jenom na tobě. Prostě může kapelu někdo stopnout. To nikoho z nás nikdy nenapadlo! A tak jsme se ve svejch myslích museli smířit i s touhle další vtipnou rukou nejistoty. A teď ty omezení končej. My zase pozvolna začínáme hrát a všechno se vrací do původních kolejí. Přece jen. Byla to jenom ukázka, zkouška z pomíjivosti. Jsem za ni rád a vracim se ke kapele s větší lehkostí a nadhledem. Nic není důležitý,“ říká k situaci leader kapely Jan Unger.

Není bez zajímavosti, že kapela dostala cenu od Nadace Olgy Havlové, neboť se podíleli na sehnání peněz na stipendia handicapovaných studentů. Za to jim patří potlesk ve stoje a ti chytřejší a bohatší z různých „kaváren“ by se mohli chytit za nos!

Kapela Zrní