Kapela WELICORUSS zahájila crowdfundingovou kampaň

Formace symfonického black metalu s mnoha různými vlivy se hlásí k chladné Sibiři, ale nyní se nachází v srdci Evropy a to v „matičce“ Praze! Rozhodli se natočit dva klipy, ale v době nehraní a zákazu zpívání je otázkou, kde na to brát a nekrást.

„Zahájili jsme tuto kampaň financování, abychom získali dostatek finančních prostředků na natočení dvou videoklipů, což jsme původně plánovali na začátku letošního roku po vydání našeho nového alba "Siberian Heathen Horde". Ale jak víte, po začátku globální pandemie byly všechny koncerty zrušeny nebo odloženy a spolu s tím zmizel i náš zdroj financování projektů naší kapely. Navzdory tomu, že nemůžeme hrát koncerty a musíme sedět doma, nemáme v úmyslu zastavit náš tvůrčí proces. Místo toho jsme sami dělali vše, co bylo v našich silách a aktivně pracujeme na novém albu, DVD a mnoha dalších věcí!“ zaznělo jednohlasně z vnitra kapely.

Videoklipy a vizuální prezentace není pro kapelu o nic méně důležitým prvkem vlastní kreativity než hudba samotná a vždy k vývoji svých konceptů, sdělení a celkové realizaci videí přistupovali velmi seriózně.

„Věříme, že videoklipy mají pro naše publikum nejsilnější dopad, ponoří je do úplně jiné dimenze a ukazují život z nové perspektivy. Hudba je pro nás vždy rituál, který vyžaduje příslušnou vizualizaci, a proto nechceme dělat kompromisy s nízkorozpočtovými videi. Chceme, aby každá zúčastněná osoba byla profesionální, a také zajistit, aby všichni - ať už jde o kameramana, redaktora, vizážisty nebo stylistu - byli všichni placeni spravedlivě. Pouze v tomto případě je možné dosáhnout nejlepšího výsledku.“

Nyní oslovili fanoušky a přátele aby se podíleli na tvorbě něčeho úplně nového a zajímavého. Na oplátku za tuto podporu připravili pro zainteresované fanoušky nové a velmi speciální zboží, od běžných CD, triček a mikin, až k některým velmi exkluzivním, omezeným krabicovým sadám s kompletní diskografií Welicoruss, DVD, přívěskem, kávou, čajem a medovinou. Ale co je nejdůležitější - nabízí příležitost k účasti na natáčení nadcházejících videí, osobní koncert od Welicoruss u vás doma, lekce bicích, lekce kytary a další speciality! Kolik jste ochotni přispět, aby jste kapelu podpořili, bude přímo určovat, o kolik zajímavější a kvalitnější můžou tato videa pořídit, jaké lidi mohou do procesu natáčení zapojit a jak dobré budou speciální efekty. Podrobný popis těchto nových videoklipů, stejně jako úplné vysvětlení rozpočtu a podrobnosti o tom, co za každou úroveň financování získáte na oplátku, se nachází přímo pod tímto videem.

„Nezapomeňte, že i když nejste schopni nás finančně podpořit, budeme vám velice vděční, pokud toto video zveřejníte na všech svých sociálních sítích. To nám nakonec hodně pomůže! A jako vždy jsme stále vděční za vaši lásku a podporu!“ dodali jednohlasně.

Hlavní myšlenka prvního videa "Metaphysical" je věnována „mimotělnímu“ prožívání hlavní postavy, popisu jejích pocitů a obav. Video, stejně jako samotná píseň, je však hluboce filozofické a alegoricky ukáže spoustu myšlenek a představ o lidském světě, co stojí za hlavními globálními myšlenkami. Hlavní akce se bude odehrávat v obrovském temném prostoru a zejména k tomuto videu pozve Roba Carsona ze švýcarské kapely Xaon. Tuto píseň si můžete poslechnout zde:

Druhé video "Frostbounded" popisuje utrpení muže uvězněného v ledu, daleko na severu. Život opouští jeho tělo a pomalu má pocit, že umírá a přechází do jiného světa. Během celého tohoto procesu vidí mnoho vizí, halucinací, vidí orla létat na obloze a vytváří surrealistickou atmosféru svobody doslova o pár kroků dál, ale nemožnost to udělat kvůli uvěznění v ledu. Natáčení se plánuje v horách a také ve studiu. Tuto píseň si můžete poslechnout zde:

„K realizaci našich plánů potřebujeme získat 12 000 EUR, které budou později použity na pokrytí následujících výdajů: provize platformy IndieGoGo a bankovní transakce, výroba a přeprava zboží, pronájem místa, vybavení a světel, video produkce, stylista a maskér, výroba kostýmů a oděvů pro natáčení, náklady na dopravu (jedno z videí se bude natáčet daleko od Prahy), postprodukce, propagace na YouTube a dalších platformách. Je to opravdu OBROVSKÉ množství peněz, ale profesionální natáčení není levné! V minulosti jsme již měli stejné zkušenosti a uvědomujeme si náklady na výrobu, kromě toho většina prostředků půjde na výrobu zboží a reklamy. Nemáme finanční podporu od labelu, nějakých investorů, sponzorů, všechno jsme si dělali a děláme sami, spoléhali jsme na své vlastní síly.“

Pouze během této kampaně můžete získat opravdu zajímavý nový merch:

- digitální a fyzické diskografie, vynily, 
- přívěsek, knoflíky, otvírák na láhve se symbolem kapely, 
- trička a mikiny (se zipem) s novým designem, 
- kšiltovky a teplé čepice s logem kapely, 
- káva, čaj, hrnek, 
- lekce bicích od Ilyi, kytary od Tomaše, soukromý koncert pro vás, 
- originální umělecká díla použitá na obalu alba /booklet od Anastasie Krigerové,
- speciální balíčky, 
- různé jedinečné věci, které existují pouze v jedné kopii!

Najdete zde zboží všech úrovní - od 5 eur do 1000 eur. Můžete si vybrat, cokoliv podle vašich finančních možností. Pokud nedosáhneme svého cíle, natočíme pouze jeden ze dvou klipů. Je pro nás důležité vytvářet s Vaší podporou nové umělecké projekty, nechceme ztrácet čas během celosvětové pandemie. Není tu žádná příležitost hrát koncerty - proto je pro nás důležité každé euro! Welicoruss - Crowdfundning Campaign:

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments